Je vědecky dokázáno, že prohlížení fotek z cest druhých může člověku přivodit depresivní stavy.

Je vědecky dokázáno, že prohlížení fotek z cest druhých může člověku přivodit depresivní stavy. | zdroj: odditycentral.com


Vesnička v Alpách je tak krásná, že si ji turisté nemohou vyfotit. Ostatní by z toho mohli dostat depresi

TÉMATA: alpy | švýcarsko | cestování

user-avatar

Simona Knotková

23. 06. 2017 | 12:00

Je pro vás pořízení fotodokumentace základem každé dovolené? Ve švýcarské vesničce Bergün na to zapomeňte. Pokud tedy nechcete ostatním způsobit těžké duševní chvíle.

Bergün patří mezi nejkrásnější horské vesničky v Evropě. Paradoxně se s tím ale nemáte nikomu chlubit. Fotografie sdílené na sociálních sítích totiž mohou vašim přátelům a followerům způsobit deprese.

"Bergün je překrásná, nechceme, aby lidé zvenčí byli nešťastní z prohlížení fotografií. Naopak všechny zveme k nám, ať ji zažijí na vlastní kůži," říká starosta Peter Nicolay. Zákaz nechal vydat i s pokutou pět euro za jeho porušení.

Vesnici Bergün najdete poblíž Svatého Mořice v regionu Albula

Bizarní nařízení však podle některých není nic jiného než šikovná marketingová kampaň. Podobné domněnky částečně potvrdil i ředitel turistického oddělení Marc-Andrea Barandun.

"Samozřejmě, že v pozadí všeho je, aby se o Bergenu mluvilo. Je to kombinace obojího – vytvořili jsme zákon a také je za tím nějaký marketing," sdělil médiím.

Pár dní od zavedení zákazu se ve svých slovech mírní i sám starosta a turistům vzkázal, že si ve vesnici tedy mohou pořídit snímky, ale pečlivě si mají rozmyslet jejich sdílení.

user-avatar

Simona Knotková

23. 06. 2017 | 12:00

Zavří­t reklamu