válkaČeskoslovenskoobjevy

Vesnici někdo 18 měsíců šikanoval, vypínal tam televizní signál

Vesnici někdo 18 měsíců šikanoval, vypínal tam televizní signál
Zdroj: Wikimedia Commons

Aberhosan je malá vesnička kdesi ve Walesu, která by se zřejmě těžko stala něčím zajímavá pro média. Ovšem právě zde po 18 měsíců docházelo k záhadnému přerušení televizního signálu. Každý měsíc vždy ve stejný den všechny televize přestaly vysílat, protože signál zmizel.

Tomáš Chalupa 7. září 2021

Na místo dorazil inženýr Michael Jones, expert na tento druh problémů, se svým týmem Openreach’s Chief Engineer Team. Sami sebe popisují jako SAS (speciální vojenská jednotka britské armády) na televizní vysílání. Pustili se do vyšetřování tohoto podivného jevu.

Projížděli vesnicí denně a za pomoci spektrálního analyzátoru. Od počátku existovalo podezření, že porucha je dílem člověka, který zřejmě používá zařízení na rušení televizního signálu. Taková zařízení má většinou k dispozici armáda, ale existují i civilní verze.

Thumbnail # Televize v USA někdo ovládá, dokázal komik na šokujícím videu
Mohlo by Vás zajímat:

Televize v USA někdo ovládá, dokázal komik na šokujícím videu

Jones a jeho lidé nakonec odhalili konkrétního pachatele, který záměrně toto zařízení využíval a doslova šikanoval 400 obyvatel vesnice. Ovšem BBC, která skupinu vyslala, ve své tiskové zprávě oznámila že: „dotyčný slíbil, že už zařízení nebude nikdy používat.“ BBC bohužel neuvedla totožnost dotyčného, což pobouřilo obyvatele vesnice. „Stejně si ho najdeme. Je nás tu pár, zjistíme, kdo to byl,“ napsala na Facebooku jedna žena z Aberhosanu.

Motiv činu není znám, zřejmě však chtěl někdo jen potrápit své sousedy. V době pandemie COVID 19 je však toto jednání považováno za zvláště podlé, protože mnoho starých lidí zůstává doma a televize je jejich jediným spojením s okolním světem a současně kanálem, kterým přijímají důležité zprávy. I z tohoto důvodu bylo rozhodnutí BBC nezveřejnit identitu pachatele přijímáno s nevolí. Navíc podle místních není slib dotyčného inženýrům, že už nebude zařízení nikdy používat, velmi vágní. Otázka je, co se stane, když vypadne televizní signál znovu. Normálně by se hledala technická příčina problému, takto se znovu bude hledat onen pachatel, a situace se bude opakovat.

Další články

Zavří­t reklamu