válkaČeskoslovenskoobjevy

Věra Špinarová už se na pódia nevrátí, zemřela v 65 letech

Věra Špinarová už se na pódia nevrátí, zemřela v 65 letech
Zdroj: Profimedia.cz/ČTK
+ 7 fotek+ 8 fotek

Ve věku pětašedesáti let zemřela Věra Špinarová. Zpěvačka bojovala o život od středy, kdy jí na koncertě postihla zástava srdce. Informaci o jejím úmrtí potvrdil syn Adam Pavlík.

Yvonne Pokorná 27. března 2017

Špinarová zkolabovala při koncertu v rámci společného turné s Heidi Janků. Špinarovou doprovázela skupina Adama Pavlíka.

Nevolno se Špinarové udělalo už po druhé písni. Díky přítomnosti lékařky v sále a rychlému zásahu záchranářů jí byla okamžitě poskytnuta první pomoc a ve vážném stavu byla převezena letecky do motolské nemocnice.

Žena s nenapodobitelným sytým hlasem, která loni 23. prosince oslavila pětašedesátiny, patřila ke stálicím tuzemské populární hudby. Proslavily ji písně jako Meteor lásky, Bílá jawa 250, Raketou na Mars, Měj mě rád nebo Jednoho dne se vrátíš. Mezi špičku domácí populární scény ji katapultovala nahrávka Music box z roku 1969, o tři roky později vydala své první album Andromeda. Poté vystupovala se skupinami Speciál a Notabene. Celkem vydala 13 desek.

U příležitosti jejích 65. narozenin vyšla kompilace s názvem Zóna lásky. Uzavírá ji titulková melodie Ennia Morriconeho z filmu Tenkrát na západě, kterou textař Zbyšek Malý nazval Jednoho dne se vrátíš. „Herec Jiří Sovák mi před mnoha léty řekl: ́Kdyby měl každý zpěvák v repertoáru jednu jedinou píseň, u které by už při vyslovení jejího názvu bylo všem jasné, kdo ji zpívá, mohl by být šťastný. A vám se to podařilo. Když se řekne Jednoho dne se vrátíš, každý ví, že je to Špinarka,“ řekla tehdy ČTK zpěvačka.

Další články

Zavří­t reklamu