Američanka se dozvěděla, co stojí za jejími vleklými zdravotními obtížemi.

Američanka se dozvěděla, co stojí za jejími vleklými zdravotními obtížemi. | zdroj: mysteriousuniverse.org


Velké znaménko odhalilo šokující pravdu. Žena absorbovala v děloze své dvojče!

TÉMATA: chimérismus | genetika

user-avatar

Simona Knotková

23. 03. 2018 | 11:52

Modelka a zpěvačka Taylor Muhl se narodila s velkou skvrnou na jedné polovině těla. Pozdější prohlídka u lékaře jí odhalila šokující skutečnost.

Američanka Taylor Muhl měla po zdravotní stránce odjakživa velké problémy. Trpěla nesčetnými alergiemi a bolestmi celého těla, později se k tomu přidala i endometrióza. K tomu se po jedné straně jejího břicha rozprostíralo velké mateřské znaménko.

"Na mé levé straně je všechno o něco větší než na pravé. Nalevo mám dokonce i dvojité zuby. Trpím alergiemi na jídlo, léky, potravní doplňky, šperky a hmyzí kousnutí," popisuje žena.

V dospělosti si kvůli neobvyklé skvrně na těle konečně zašla k doktorovi. Diagnóza ji šokovala. Lékař zjistil, že znaménko má jiné DNA. Žena tedy musela být v děloze součástí dvojčat. Během vývoje svého sourozence pohltila a přežila jako jediné dítě. Dvojče bylo ale stále součástí jejího organismu…

"Mou první reakcí byl šok. Pak se dostavil smutek. Říkala jsem si: 'Panebože! Mohla jsem vyrůstat po boku svého dvojčete.'"

Chimérismus je ojedinělý stav, během kterého dochází k oplodnění dvou vajíček dvěma různými spermiemi. Běžně by výsledkem byla dvojvaječná dvojčata. V případě Muhl a dalších chimér ale dochází k absorbování jednoho embrya embryem druhým. Narozený plod tak může mít každé oko jinak zbarvené nebo dvoje genitálie. Žena má kromě dvou DNA také dva krevní oběhy a dva imunitní systémy. Vysvětlují se tak zdravotní problémy, kterými roky trpěla.

"Moje tělo bere genetickou výbavu mého sourozence jako cizí těleso a brání se mu. Každý den to negativně ovlivňuje můj imunitní systém. Stres a nedostatek spánku všechno ještě zhoršují."

Poté, co se Muhl svěřila veřejnosti se svým příběhem, cítí zodpovědnost dál šířit osvětu. "Pořád mám chvíle, kdy se za zavřenými dveřmi hroutím. Když se ale můj příběh stal nyní známým, cítím zodpovědnost inspirovat a pomáhat dalším postiženým. Chci povědomí o chimérismu šířit dál a být advokátem za autoimunitní onemocnění. Chci, abychom se všichni navzájem podporovali bez ohledu na naše míry, barvy a fyzické abnormality."

user-avatar

Simona Knotková

23. 03. 2018 | 11:52

Zavří­t reklamu