Velká světová výstava v Londýně byla mimořádnou událostí, kvůli které bylo nutné postavit obří pavilon.

Velká světová výstava v Londýně byla mimořádnou událostí, kvůli které bylo nutné postavit obří pavilon. | zdroj: mashable.com


Velká výstava národů v Londýně v roce 1851 na unikátních ilustracích

TÉMATA: výstavy | velká británie

user-avatar

ExtraStory.cz

14. 11. 2016 | 11:30

Velká výstava všech národů se konala v Londýně v roce 1851. Století páry přinášelo nevídané technické novinky v čele s parním motorem. Balóny, vzducholodě, lokomotivy, to vše fascinovalo člověka té doby.

Pro účely výstavy byla v Hyde Parku postavena obří hala ze skla a oceli. Na výšku měřila 50 metrů a uvnitř tak mohly stát tři jilmy, které se tím zachránily a nebylo nutné je pokácet.

Otevírací ceremoniál vedla sama královna Viktorie. Na výstavě se shromáždilo neuvěřitelných 13 000 exponátů z Velké Británie, jejího impéria i dalších zemí z celého světa. Jedním z nejvýznamnějších exponátů byl slavný největší diamant světa Koh-i-noor.

Na výstavě předvedl Samuel Colt několik svých nejnovějších revolverů. George Merryweather zase přišel s předpovídačem bouřek v podobě lahve plné pijavic. Pokud se blížila bouře, pijavice zamířily směrem k hladině. 19. století zkrátka přálo všem inovátorům, dobrodruhům a vědcům, kteří vynalézali, bádali a objevovali.  

user-avatar

ExtraStory.cz

14. 11. 2016 | 11:30

Zavří­t reklamu