válkaČeskoslovenskoobjevy

Veganka zažalovala sousedy. Vadí jí, že vedle ní grilují maso

Veganka zažalovala sousedy. Vadí jí, že vedle ní grilují maso
Zdroj: odditycentral.com

"Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého," je přísloví, kterým se žena z australského Perthu rozhodně neřídí. Své sousedy se rozhodla poslat k soudu mimo jiné kvůli odlišným stravovacím návykům.

Simona Knotkova 6. září 2019

Spory mezi sousedy z předměstí Girrawheen začaly v roce 2017. Tehdy Cilla Carden poprvé zažalovala své sousedy za to, že vedle jejího domu „bezohledně“ grilovali maso a ryby a ona musela i přes svůj veganský způsob života čichat jejich vůni. Vadily jí ale také další věci – křik dětí hrajících basketbal, zpěv drobného ptactva, vrzání nábytku po betonu nebo skutečnost, že sousedé kromě masa holdovali také kouření cigaret.

„Je to pro mě devastující, nemůžu si odpočinout, nemůžu spát. Jsem slušný člověk. Chci jenom klid a ticho,“ nechala se slyšet žena, která se živí jako masérka.

Nevzdala se ani poté, co byla její žaloba poprvé zamítnuta, a případ dotáhla až k Nejvyššímu soudu Západní Austrálie. Ani zde ale nepořídila. „V jejím šestisetstránkovém spisu nebylo nalezeno nic, co by se dalo považovat za přiměřené problémy,“ sdělil předseda soudu Peter Quinlan. Carden si však stále stojí na svém a je rozhodnutá ve svém boji pokračovat.

Proti jejím snahám se na Facebooku vytvořila událost Community BBQ for Cilla Carden. „Cilla Carden má problémy se svými sousedy, kteří pořádají barbecue, protože je veganka. Dokonce to dotáhla k Nejvyššímu soudu! Nedovolme jí, aby zničila starou australskou tradici,“ vyzývá uživatele sociální sítě. Její zakladatelé plánují 19. října uspořádat obří barbecue, které se uskuteční před jejím domem. Svou účast přislíbilo už více než tři tisíce lidí.

„Užijme si společnou hostinu. Přineste si grily a rošty, přineste si cokoliv chcete, protože v tento den oslavíme nejenom naši lásku k masu, ale i skutečnost, že si ho můžeme užívat bez ohledu na to, co říká nějaký vegan,“ stojí v jednom z komentářů.

Sama Carden se však brání slovy, že se nejedná o tažení proti masožravcům, ale jednoduše jí vadí její sousedé: „Respektuji právo lidí jíst maso. Nevadí mi, že si někdo griluje. Skutečný problém leží v mých sousedech.“

Další články

Zavří­t reklamu