válkaČeskoslovenskoobjevy

Vědec obviňuje NASA, že tají existenci života na Marsu

Vědec obviňuje NASA, že tají existenci života na Marsu
Zdroj: mysteriousuniverse.org

Vědec Barry DiGregorio z univerzity v Buckinghamu přišel s vážným obviněním. Podle něj NASA ví o existenci života na Marsu, ale nechce důkazy zveřejnit.

Tomáš Chalupa 21. března 2018

Jméno Barry DiGregorio možná většině lidí nic neřekne, ale je to jeden z největších světových odborníků na ichnologii, tedy studium zkamenělých stop živočichů. A to je přesně typ vědy, která bude na rudé planetě pátrat po pozůstatcích života. DiGregorio se velmi intenzivně zabývá prastarými dutinami, které po sobě zanechávají nejrůznější, zpravidla mikroskopické organismy.

V lednu NASA zveřejnila snímky z marsovského vozítka Curiosity. Byly na nich vidět útvary podobné malým klacíkům. Zatímco jiní odborníci spekulovali, že jde o krystaly nebo minerály, DiGregorio soudí, že jsou to útvary silně připomínající prvohorní fosilie. „Pokud to tedy nejsou tyto fosilie, s jakým vysvětlením NASA přijde,“ ptal se na twitteru DiGregorio.

NASA ovšem s jeho závěry nesouhlasí. Poslala mu dokonce další snímky z Curiosity, které měly dokládat, že jde o něco zcela jiného. DiGregorio však nejenže trvá na svém, ale dokonce obvinil NASA, že se „záměrně dívá jinam“. NASA totiž rozhodla, že Curiosity nepojede směrem k těmto údajným zkamenělinám, ale zamíří jinam. DiGregorio má pro tento nepochopitelný manévr své vysvětlení. Podle něj NASA nechce odhalit přítomnost života pomocí vozítka Curiosity, ale chce, aby život „objevili“ až lidé, kteří na Mars poletí v roce 2030. Zvýšilo by to podle něj celkové nadšení z mise, pokud by se posádka vrátila s nezvratnými důkazy o existenci života na Marsu. Ty jsou podle něj viditelné už teď, jen se NASA nechce o své vědomosti podělit. Mohlo by to dokonce ohrozit pilotovaný let na Mars.

„Daňoví poplatníci, kteří za Curiosity zaplatili 2,5 miliardy dolarů, uvidí, že vozítko našlo na Marsu život a řeknou si: Ok, zvládli jsme to, už tam znovu letět nemusíme,“ dodává DiGregorio.

DiGregorio nyní se dvěma kolegy chystá veřejné prohlášení nebo studii, ve které definitivě rozvrátí současný postoj NASA a veřejnosti podle svých slov přinese důkazy, že tyto útvary jsou důkazem života na rudé planetě.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu