válkaČeskoslovenskoobjevy

Vědec našel důkaz o existenci paralelních světů

Vědec našel důkaz o existenci paralelních světů
Zdroj: sciencealert.com

Náš svět neboli univerzum je jen jedním z mnoha. Univerza jsou cosi jako bubliny, které plují prostorem. Občas o sebe zavadí a jejich stěny se prolnou stejně jako bubliny z dětského bublifuku. Právě v té chvíli je jediná šance, jak získat důkaz, že univerza se spojila.

Tomáš Chalupa 13. dubna 2016

Celá tahle teorie ovšem postrádá jedno základní – jakýkoliv vědecký důkaz. Je to prostě jen myšlenkový pochod, stejně tak si můžeme myslet, že svět drží na hřbetech sloni. Tedy až doteď. Astrofyzik ze slavné univerzity Caltech v Kalifornii Ranga-Ram Chary říká, že má důkaz, že paralelní světy skutečně existují.

Ono narážení bublin, nebo chcete-li univerz na sebe, totiž podle něj vyvolává určité anomálie ve vesmíru. A on právě tyto anomálie našel na mapě vesmírného mikrovlnného pozadí. Chary použil data z teleskopů Evropské vesmírné agentury a z Institutu Maxe Plancka a vytvořil právě takovou mapu hvězdného mikrovlnného pozadí. Našel tam blob velmi silných světelných bodů. Problém je, že světlo má jinou barvu, než by podle všech fyzikálních pravidel mělo mít. Je také mnohem silnější, zkrátka vykazuje mnohé anomálie, které vědci neumí vysvětlit.

Chary tvrdí, že to jsou anomálie vzniklé pronikáním sousedního univerza do našeho. Jiní vědci ale tvrdí, že to může být něco úplně jiného. Například toho velmi málo víme o chování hvězdného prachu; možností, co to je, je ohromné množství. Takže vědci se zase jednou neshodnou, ovšem pravdou je, že teorie o paralelních světech se do popředí vědeckého zájmu dostává poslední dobou stále častěji.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu