Těla Bonnie a Clyda byla plná děr po kulkách, bylo jich více než 50.

Těla Bonnie a Clyda byla plná děr po kulkách, bylo jich více než 50. | zdroj: allthatsinteresting.com


Vědci zkoumali detaily smrti Bonnie a Clyda, zasáhlo je více než 50 kulek

TÉMATA: krimi | zločiny | usa | bonnie a clyde | gangsteři | policie | 30. léta

user-avatar

Tomáš Chalupa

2. 08. 2019 | 13:00

Bonnie a Clyde byli zřejmě nejoslavovanější romantickou dvojicí v dějinách Spojených států. Bonne Parkerová a Clyde Barrow byli zobrazováni jako zamilovaní mladí lidé, kteří projíždějí od města k městu a vykrádají banky.

Začínali oba v Texasu, kde vyrůstali. Bonnie pracovala jako servírka, Clyde jako dělník. Oba byli okouzleni příběhy o mafiánech a gangsterech, jako byli Johny Dillinger a Baby Face Nelson. Pustili se do svých vlastních akcí a během dvou let se jejich jméno stalo známým po celých Spojených státech. Veřejnost Clyda vnímala jako romantického gangstera, Bonnie pak jako zamilovanou dívku, která jej následuje z lásky.

Na konci roku 1933 dallaská velká porota vydala na oba dva zatykač. Jeden z jejich kompliců byl zatčen a popsal mnoho přepadení spáchaných touto dvojicí. Záhy byl vydán další zatykač, tentokrát ale za vraždu muže v Texasu. Ta změnila vnímání Bonnie jako nevinné zamilované dívky. Vraždu viděl jistý farmář, který na policii vypověděl, že Bonnie byla ta, která také střílela a navíc se smála, když muž umíral. Veřejnost se otočila k dvojici zády i kvůli vraždě dvou policistů.

Policie nabídla 1000 dolarů za těla obou, naopak nenabízela nic za jejich zadržení. Z toho bylo jasné, že policie hodlá uspořádat štvanici s jediným možným koncem. Měsíce trvalo další vyšetřování, které se kromě dvojice zaměřovalo také na jejich komplice Henryho Methvina. Policie v Louisianě pak získala echo, že se dvojice přesunuje do Bienville Parish. V této vesnici bydlel Methvin a jeho dům považoval pár za bezpečný.

Všichni tři zastavili v Shreveportu, kde se od nich Methvin oddělil, zatímco Bonnie a Clyde jeli dál do Bienville Parish. Tam na ně čekala ukrytá skupina policistů. Jako signál, že vše je bezpečné, sloužil Methvinův otec. Toho nechali, aby zaparkoval svůj vůz před domem, což byl signál, že vše je v pořádku. Policie pak čekala téměř dva dny a už chtěla celou akci ukončit. Pak o čtvrt na deset ráno 23. května 1934 přijel k domu Ford V8 a v něm seděli oba hledaní zločinci. Ford zastavil a policisté prakticky okamžitě zahájili palbu.

Clyde byl zasažen hned na počátku střelou do hlavy. Ozval se křik Bonnie, která si uvědomila, že je Clyde po smrti. Policisté dál pálili do vozu a vystříleli celkem 130 projektilů. V každém těle bylo nejméně 50 střel. Těla byla doslova posetá dírami po kulkách.

K mrtvým se seběhl dav ve snaze získat nějaký předmět patřící slavné dvojici. Kdosi se dokonce pokusil uříznout Bonnie ucho. Oba byli poté odvezeni a pohřbeni každý zvlášť, přestože jejich přáním bylo ležet ve společném hrobě. Jejich pohřbu se zúčastnily tisíce lidí. Policie byla tiskem pranýřována za akci, při které neměli Bonnie s Clydem možnost se vzdát a jednalo se fakticky o popravu. Policie se bránila tím, že oba byli velmi těžce ozbrojení, nepochybně by kladli odpor a už v minulosti zabili několik policistů. Jejich smrtí by akce skončila tak jako tak.

Ukradený Ford V8, přezdívaný auto smrti, se stal turistickou atrakcí a byl vystavován na nejrůznějších trzích a slavnostech po celých Spojených státech. Pohled na prostřílené a krvavé auto vzrušoval davy téměř 40 let. Dnes je umístěn v kasinu ve městě  Primm v Nevadě.

user-avatar

Tomáš Chalupa

2. 08. 2019 | 13:00

Zavří­t reklamu