válkaČeskoslovenskoobjevy

Vědci zjistili, že Zemi chrání neviditelný štít, jeho zdroj je neznámý

Vědci zjistili, že Zemi chrání neviditelný štít, jeho zdroj je neznámý
Zdroj: ancient-code.com

Vědci z věhlasného institutu MIT ve Spojených státech zjistili, že Zemi chrání neviditelný štít.Zní to jako sci-fi, ale podle vědců je tomu tak. Jen zdroj oné neznámé síly zatím neumíme určit.

Tomáš Chalupa 16. listopadu 2016

Neviditelný štít chrání Zemi před vysoce radioaktivními elektrony lokalizovanými ve vyšších vrstvách atmosféry. Podle NASA jsou tyto elektrony velmi agresivní, krouží ve vysokých rychlostech, blížících se rychlosti světla v prostoru. Jsou schopny doslova usmažit cokoliv, na co narazí, včetně družic a satelitů. NASA vyslala dvě sondy, aby zkoumaly tyto vysoce nebezpečné radioaktivní částice kvůli tomu, aby bylo zajištěno bezpečí kosmonautů ve vesmíru.

Zjistilo se, že tyto částice přitahuje k Zemi naše vlastní magnetické pole. Ovšem nedostanou se blíže k povrchu Země, než je vzdálenost přibližně 11 000 metrů. Pak narazí na jakousi neviditelnou bariéru. Pokud by ji Země neměla, naše existence na Zemi by byla velmi složitá.

Vědci se domnívají, že štít funguje na bázi nízkofrekvenčního elektromagnetismu. Co je jeho zdrojem, však nikdo neví. Příčinou by mohly být například radiové vlny, ovšem tuto teorii vyvrátili sami vědci několika pokusy. Rádiové vlny nijak neinteragují s elektrony. Další možností je tzv. plasmasférické syčení. To je fenomén odehrávající se ve vysokých vrstvách atmosféry, který dokáže vychylovat ultrarychlé částice z jejich drah. „Je to velmi neobvyklý, zvláštní a výrazný jev,“ říká John Foster z MIT. Vědci vědí zatím velmi málo jak o onom plasmasférickém syčení, tak i o neviditelném štítu. Každopádně nám pomáhá, takže protentokrát to není nic, co by mělo lidstvo ohrožovat.

Další články

Zavří­t reklamu