válkaČeskoslovenskoobjevy

Vědci varují: pokud mimozemšťané vidí, co děláme se Zemí, vyhladí nás

Vědci varují: pokud mimozemšťané vidí, co děláme se Zemí, vyhladí nás
Zdroj: dailymail.co.uk

Skleníkové plyny, znečištění, ozónová díra. Všechny tyto jevy mají jednu věc společnou: devastují naši planetu a způsobují změny, které jsou viditelné z vesmíru. A podle vědců z NASA je možné, že to vidí mimozemšťané. Mohli by začít vnímat lidskou rasu jako problém a hrozbu.

Tomáš Chalupa 15. května 2015

Rozsáhlé změny v atmosféře, zahlcení zplodinami a skleníkovými plyny mohou být znakem, že se civilizace vymyká kontrole. Alespoň se to tak může zdát pozorovatelům zvenčí. Ti by se mohli rozhodnout zareagovat. Tato mimořádně spekulativní hypotéza se nezrodila v hlavách nějakých ekologických fanatiků nebo příznivců UFO, ale ve vědeckém týmu vědců napojených na NASA z Pennsylvánské státní univerzity.

Tým kolem dr. Shawna Domgal-Goldmana vytvořil vědeckou analýzu nazvanou Způsobí kontakt s mimozemskou civilizaci lidstvu újmu nebo prospěch? V nich rozebírá tři možné scénáře – kontakt bude neutrální, bude znamenat pro lidstvo prospěch nebo naopak bude znamenat hrozbu.

V optimistické variantě se mluví o výměně technologií a posunutí lidstva o stovky let dopředu ve vědeckém a technologickém vývoji. To by určitě lidstvo bralo. Existuje ale i varianta méně příznivá. Mimozemšťané prostě budou natolik odlišní, že je nebudeme schopni pochopit ani s nimi komunikovat. Budeme vědět, že ve vesmíru nejsme sami, ale samotný kontakt nepřinese žádné zásadní posuny.

A pak je tu vůbec nejhorší možnost. Mimozemšťané lidstvu ublíží, nebo ho dokonce zničí. Nemusí to být úmyslně, ale třeba nešťastnou náhodou. Mohou zanést neléčitelné nemoci, mohou chtít naše suroviny nebo přímo nás, aby nás zotročili. To je scénář, na který často sází tvůrci filmů z Hollywoodu.

V této variantě se zmiňuje také ještě jedna možnost. Mimozemská rasa může mít obavy z rychle nebo nekontrolovaně expandující rasy. Mohou dojít k závěru, že lidstvo ničí svojí vlastí planetu, vyhlazují jiné živočišné druhy a celkově představují ohrožení pro stabilitu své vlastní planety. „Může dojít k preventivnímu útoku, protože mimozemská rasa usoudí, že náš další rozvoj bude mít za následek katastrofu pro celou planetu. Lidstvo se dostává do fáze, kdy je schopné měnit globální podnebí a složení atmosféry například vypouštěním skleníkových plynů. Díky tomu jsou naše aktivity viditelné z vesmíru,“ říká Domgal-Goldman.

Pokud budou mimozemšťané z nějakého důvodu preferovat přírodu jako celek, tedy budou li to opravdoví zelení mužíčci, lidstvo může stihnout trest. Vědci proto radí omezit náš globální růst a znečišťování. Otázkou je, nakolik toho budou lidé schopni. Když je nezastavilo ničení jejich vlastní planety, těžko s tím přestanou kvůli strachu, že si toho všimnou mimozemšťané a vyhladí nás.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu