válkaČeskoslovenskoobjevy

Vědci si myslí, že mimozemšťané žijí v super obřích černých dírách

Vědci si myslí, že mimozemšťané žijí v super obřích černých dírách
Zdroj: messagetoeagle.com

Černá díra je nejničivější místo ve vesmíru. Přesto přesně tam někteří vědci předpokládají existenci mimozemského života. Tedy přesněji super mimozemského života – má jít totiž o nejvyspělejší mimozemské rasy.

chalkon 15. června 2016

Tuto kontroverzní teorii razí ruský astrofyzik Vjačeslav Dokučajev a opírá se o Einsteinovy teorie. Jak ale známo, super masivní černé díry jsou považovány za nejdestruktivnější sílu ve vesmíru a absolutně neobyvatelnou. Gravitace v černých dírách je tak velká, že z nich nemůže uniknout nejen hmota, ale dokonce ani světlo. Jak by tam tedy něco vůbec mohlo žít?

„Ve skutečnosti bychom mohli žít v super masivní černé díře, ale super mimozemšťané nás zřejmě už předběhli,“ tvrdí Dokučajev. Podle něj by život mohl existovat na okraji černých děr, v oblasti nazývané horizont událostí. Tam se totiž čas i prostor navrací ke stabilnímu stavu. Černé díry mohou mít složitou vnitřní strukturu s jistými oblastmi, kde fotony mohou přežít ve stabilních periodických drahách. „A pokud existují orbity pro fotony, je zřejmé, že zde existují stabilní dráhy i pro větší tělesa, jako jsou hvězdy a planety, které pozorujeme ve viditelné části vesmíru,“ říká Dokučajev.

Aby v takových oblastech vůbec někdo mohl žít, muselo by jít o mimozemskou civilizaci tzv. třetího typu. Podle ruského astronoma Nikolaje Kardašova jde o nejvyspělejší společenství ve vesmíru schopné využít veškeré zdroje své domovské galaxie. Pro srovnání, lidstvo nedosáhlo ještě ani prvního typu, neboť neumí plně využívat ani zdrojů své planety.

Celá věc má jeden háček. Vzhledem k tomu, že černé díry nepropouští světlo, je jakýkoliv život uvnitř děr pro pozorovatele z vnějšku neviditelný. Pro vyspělé civilizace je to možná výhoda, neboť jsou před zraky pozemšťanů skryty, jejich existenci však tím pádem nelze dokázat.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu