válkaČeskoslovenskoobjevy

Vědci se zbláznili, chtějí naklonovat Ježíše

Vědci se zbláznili, chtějí naklonovat Ježíše
Zdroj: ewao.com

Vědci zkouší naklonovat mamuty, prehistorické tury a další zvířata, ale že někoho napadne naklonovat Ježíše? Průlom v genetice, který se podařil vědcům z Oxfordu, to prý umožní, tvrdí pořad stanice History Channel s názvem Ježíšovo vlákno.

Tomáš Chalupa 23. dubna 2017

Tím vláknem se myslí Turínské plátno, nebo vzorek z něj. Právě tam by se mohla skrývat Ježíšova DNA. Byly prý také objeveny kosti Ježíšova příbuzného Jana Křtitele. „V roce 2010 Kasimir Popkonstantinov objevil to, o čem se soudí, že jsou kosti nejslavnějšího svatého – Jana Křtitele. Jsem zvědav, co nám řekne analýza DNA o těchto a dalších nálezech,“ říká v pořadu George Busby z Oxfordské univerzity.

Přesto zatím není jasné, zda kosti tomuto světci patřily. Mnohem větší naděje vkládají vědci právě do Turínského plátna, ve kterém by skutečně mohly být zbytky Ježíšovy DNA. Ovšem za předpokladu, že je Turínské plátno tím, za co je považováno, tedy za látku, do které bylo zabaleno mrtvé tělo Ježíše. Stoprocentní důkaz ani v tomto případě neexistuje, byť katolická církev se samozřejmě domnívá, že tomu tak je.

I kdyby se vědcům podařilo nade vší pochybnost získat DNA patřící Ježíšovi nebo jeho rodině, lidé v současnosti nemají naprosto žádnou možnost, jak toto DNA využít při klonování nového člověka. Zatím to prostě ještě neumíme. Na druhou stranu najít DNA Ježíše by byl z náboženského hlediska významný počin. Mohla by se podrobit dalšímu zkoumání a jistě by se hledal nějaký „božský“ gen. Zkrátka bylo by to jistě zajímavé, ale zatím nemáme v ruce prakticky nic. Možná pořad, který měl premiéru 16. dubna, odhalí víc.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu