válkaČeskoslovenskoobjevy

VIDEO: Vědci mají důkaz o existenci paralelních vesmírů

Vědci zase jednou přišli s opravdu významným objevem. Náš vesmír není jediný, je jen jedním z mnoha. Tahle teorie, kterou mají tak rádi autoři sci-fi, se nyní potvrdila.

Tomáš Chalupa 14. ledna 2016

Vědci analyzovali data získaná evropským teleskopem Maxe Plancka. Konkrétně kosmické mikrovlnné pozadí. Některé body na tomto pozadí září 4500 krát silněji, než by měly. Jak je to možné? Vědecký tým kolem profesora Ranga Chary z univerzitě v Pasadeně došel k závěru, že jde o průnik z jiného univerza. Náš vesmír se prolíná nebo naráží na hranice jiného vesmíru.

Ony světlé body jsou navíc mimořádně staré. A tím mimořádně se myslí období na počátku věků, tedy pouhých pár tisíc let po velkém třesku. Tehdy se teprve tvořily chemické prvky, jako třeba vodík. Podle Chary je to další důkaz o existenci jiného vesmíru. „Je to jako dvě bubliny, které se setkají a spojí. Existují vedle sebe i částečně jedna v druhé,“ vysvětluje Chara. Celé je to samozřejmě mnohem složitější, jde o supersložitou fyziku a matematiku, ale podstatou je, že vědci tvrdí, že náš vesmír není jediný. Náš každodenní život to nejspíš nijak nezmění, tedy pokud neplatí jiná teorie ze seriálu Červený trpaslík, že v jiné dimenzi se odvíjejí naše životy jinak, třeba i lépe.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu