válkaČeskoslovenskoobjevy

Vědci odhalili nový druh divoké kočky, objevovala se jen v legendách

Vědci odhalili nový druh divoké kočky, objevovala se jen v legendách
Zdroj: boredpanda.com
+ 2 fotky+ 3 fotky

Na Korsice se po století mluvilo o velkých divokých kočkách s dlouhými zuby, které útočily na stáda koz či ovcí místních pastevců. Vědci se domnívají, že přesně takový nový druh kočky objevili.

Tomáš Chalupa 2. července 2019

Vědci z organizace National Office for Hunting and Wildlife chytili kočku, které přezdívají kočkoliška. V korsickém dialektu se jí říká ghjattu volpe. Na první pohled se od běžných koček odlišuje svou velikostí. Normální domácí kočka měří zhruba 45 centimetrů, zatímco tento nový druh má na délku skoro metr. Má také neobvykle dlouhé zuby a jiný tvar uší. Pierre Bendetti ze zmíněné organizace při nálezu kočky neskrýval své nadšení. „Je to fantastický nález. Je to druh, který byl pouze v mýtech. A je to podle všeho zcela nový druh,“ řekl agentuře AFP.

Zajímavé je, že na tuto kočkovitou šelmu se nepřišlo dříve. Podle Benedettiho za to může její plachost a fakt, že přes den spí a v noci loví. Počet těchto koček na Korsice navíc je podle odhadů velmi malý, vědci předpokládají, že jich bude asi 16.

„Kočkoliška je součást naší tradice, naší mytologie. Z generace na generaci jsme si předávali příběhy o velkých kočkách, které napadají naše kozy a ovce. Zdá se, že jsme je konečně našli,“ dodal Benedetti.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu