Malý predátor žije ve vyhaslé sopce.

Malý predátor žije ve vyhaslé sopce. | zdroj: mysteriousuniverse.org


Vědci objevili v podmořském vulkánu děsivého tvora, nebo spíš tvorečka

TÉMATA: zvířata | moře

user-avatar

Tomáš Chalupa

21. 07. 2015 | 09:45

U pobřeží Austrálie je pod vodou několik vyhaslých sopek. Vědci při bližším průzkumu těchto vulkánů zjistili, že moře kolem nich je zamořeno podivnými černými rybkami. Při pohledu zblízka jsou pěkně strašidelné.

Australští vědci původně pátrali pomocí satelitních snímků po larvách humrů. Ke svému překvapení je však hledání zavedlo nad čtyři vyhaslé podmořské sopky, o kterých neměl nikdo tušení. A aby toho nebylo málo, objevili i nový živočišný druh. Přestože černá bezšupinatá rybka je velmi malá, ve svém světě je obávaným predátorem. Má velmi vyvinuté přední zuby a také její ocas je opatřen bodcem, kterým může bodnout svou kořist. A tou kořistí není nikdo jiný než právě larvy humrů, po kterých vědci původně pátrali.

Vědci tak znovu poukazují na fakt, že život ve vulkánech je daleko pestřejší, než se všeobecně soudí. Nehostinné podmínky samozřejmě nelákají k životu tisíce druhů ryb tak jako například korálové útesy, na druhou stranu i zde existují funkční ekosystémy a čilý život. V tomto případě má ekosystém dva hlavní články. Malé larvy humrů jsou loveny těmito zubatými příšerkami

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

21. 07. 2015 | 09:45

Zavří­t reklamu