Takto se chová v zajetí dravá a jedovatá stonožka | zdroj: youtube.com


Vědci objevili nový druh stonožky. Je to pěkně nebezpečná potvora!

TÉMATA: 2404

user-avatar

Tomáš Chalupa

8. 07. 2016 | 09:00

Scolopendra cataracta je stonožka, má dvacet centimetrů na délku a žije v jihovýchodní Asii. Tady by výčet mohl končit, jenže ona také plave, je dravá a velmi jedovatá. Vědci jsou z nového objevu nadšeni.

Je to vůbec první druh stonožky, který je schopen plavat. Její styl je podobný úhořům, plave pomocí vlnění těla. Může samozřejmě lézt také po zemi. Je to ale jedovatý zabiják, jenž tak trochu děsí i vědce, kteří ji nazvali hororovou stonožkou. Loví v noci, a to hlavně ryby a vodní tvory. Objevil ji George Beccaloni z londýnského národního historického muzea. Nikoliv při vědecké výpravě, ale během líbánek v Thajsku. Přišel na ni náhodou, když zvedl jeden kámen ve vodě. 

Podařilo se mu ji chytit a umístit do kontejneru s vodou. Pak už následovala pitva odborníky, kteří zjistili, že stonožka je jedovatá a nebezpečná. Její kousnutí vás nezabije, ale je velmi bolestivé. Takže pokud nejste zapálení vědci z londýnského muzea, na líbánkách raději žádné kameny nezvedejte a žádné jedovaté potvory nechytejte. Mohlo by to špatně skončit. 

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

8. 07. 2016 | 09:00

Zavří­t reklamu