válkaČeskoslovenskoobjevy

Vědci našli nejnebezpečnější místo na Zemi všech dob

Vědci našli nejnebezpečnější místo na Zemi všech dob
Zdroj: thevintagenews.com

Vědci z univerzity v Detroitu si dali ambiciózní cíl prozkoumat dávné dějiny naší planety a najít nejnebezpečnější místo k životu. Úkol je to možná sám o sobě poněkud zvláštní, ale výsledky nakonec přinesl.

Tomáš Chalupa 2. června 2020

Místo, které je nebezpečné, nehostinné, prostě hrozné, se nacházelo přes 100 miliony let na Sahaře v dnešním Maroku. Konkrétně vědci určili lokalitu Kem Kem, což je místo, o kterém nikdo nikdy neslyšel a nachází se na východě země.

Na Sahaře je vody málo, v Kem Kemu ale naopak byla v druhohorách vody spousta, dokonce zde tekly řeky, které tvořily hustou síť. Jenže voda přitahovala obrovské množství predátorů, v tomto případě dravých dinosaurů. Ti masakrovali zdejší populace menších ještěrů a ryb. Bylo zde obrovské množství velkých masožravých predátorů. Žili zde ve velkých počtech všechny tři největší masožravé druhy dinosaurů včetně Tyrranosaura Rexe, nebo méně známého, ale stejně nebezpečného Carcharodontosaura. Třetím do party byl přes 1000 kilogramů vážící Deltadromeus. Vody byly navíc plné obřích krokodýlů, kteří byli mnohem větší než jejich současní příbuzní. Zkrátka, pokud jste byli nějakým jiným zvířetem než masožravým obřím dinosaurem, čekalo vás v Kem Kemu doslova peklo.

Příroda byla nádherná, ale všude se to jen hemžilo hladovými predátory a gigantickými ještěry; pokud jste se chtěli napít v řece, pravděpodobně vás dříve nebo později sežral krokodýl. Byl to doslova ráj predátorů, kteří bojovali i mezi sebou o kořist. Pokud byste se na takovém místě ocitli, nepřežili byste ani jediný den, a to dokonce, i kdybyste měli s sebou pušku. Zabít metrákového ještěra, který se na vás řítí rychlostí kolem 45 kilometrů za hodinu, není možné běžnými zbraněmi.

Samozřejmě celá studie je hypotetická, podobných míst jistě existovalo v druhohorách více, jen o nich třeba nevíme. Jisté je, že Kem Kem by byl skvělým místem například pro natáčení dalšího dílu Jurského parku.

Další články

Zavří­t reklamu