Nákupní seznam napsaný v roce 1633 a objevený v 21. století v anglickém panském sídle.

Nákupní seznam napsaný v roce 1633 a objevený v 21. století v anglickém panském sídle. | zdroj: all-that-is-interesting.com


Vědci našli nákupní seznam z roku 1633

TÉMATA: archeologie | nálezy | velká británie

user-avatar

Tomáš Chalupa

14. 02. 2017 | 11:37

Pokud chodíte po supermarketech s nákupním seznamem na papírku, vězte, že to takto dělali lidé i před 384 lety. Archeologové objevili v jednom domě v Kentu právě takto starý nákupní seznam.

Archeologové našli lístek pod prkny podlahy Knole House v hrabství Kentu ve Velké Británii. Velký dům s 1000 akry lesa vna okolním pozemku je jedním ze nejznámějších panských sídel ve Velké Británii. Stavba procházela velkou renovací, při které došlo i na podlahy. Překvapení archeologů bylo skutečně veliké. 

Lístek napsal Robert Draper jistému panu Milbymu. Psal mu, že má koupit pánev, lžíci, nasolenou tresku a lopatku do kamen. Draper nebyl majitel domu ani urozený šlechtic, ale byl nejspíš vysoce postaveným sluhou, tak alespoň soudí archeologové podle velmi úhledného písma, kterým byl seznam napsán.

"Je mimořádně vzácné najít takto staré listy ze 17. století. Dává nám to nový pohled na řízení takto velké domácnosti, jako byla ta v Knole House," říká archeoložka Nathalie Cohenová.  

user-avatar

Tomáš Chalupa

14. 02. 2017 | 11:37

Zavří­t reklamu