válkaČeskoslovenskoobjevy

Ve vietnamské vile mají v obývacím pokoji hrobku

Je známá jako hrobková vila a ten název je přesný. Uprostřed obývacího pokoje se nachází mramorový sarkofág a uvnitř je pohřben člověk.

Tomáš Chalupa 14. srpna 2019

Vila se nachází ve vietnamské provincii Ben Tre. Zatímco nám Evropanům se může taková věc zdát jako dobrý námět pro horor, místní lidé to vnímají jinak. Ve Vietnamu se navíc všechny pohřby musí konat na hřbitově a tam také musí ležet nebožtíci.

Příběh této hrobky začal v roce 1960, když místní žena Dang Thi Nhan porodila dceru Tran Thi Kim Lien. Emigrovala později do Spojených států, kde si našla manžela. Chtěla se ale později vrátit do vlasti. Nechala za své peníze přestavět původní chýši na moderní vilu. Když se do ní ale konečně nastěhovala, byla už vážně nemocná a zemřela po několika měsících. Její poslední přání bylo být pohřbená v tomto domě.

Rodina toto přání splnila a nechala vytesat přímo v obývacím pokoji hrobku pro Tran Thi Kim Lien. Po okolí se sice ihned začaly šířit zvěsti o strašidlech a duších, kteří v domě mají strašit, ale obyvatelé vily to vidí jinak. Tran Thi Kim Lien leží obklopená svou rodinou a v domě, který si přála a sama jej nechala vybudovat. I úřady byly nuceny nad celou věcí přivřít oko, takže dnes už je celá věc brána jako místní svéráz a samozřejmost.

Další články

Zavří­t reklamu