válkaČeskoslovenskoobjevy

Ve Vídni našli u nemocnice pomalovanou lebku ze 17. století

Ve Vídni našli u nemocnice pomalovanou lebku ze 17. století
Zdroj: krone.at

Tajemnou lebku ozdobenou ručně malovanými květy a křížem objevil nedávno jeden nemocniční zřízenec na louce poblíž Wilhelminenovy nemocnice ve Vídni. Nejprve se myslelo, že jde o repliku, ale testy potvrdily, že lebka je skutečná.

tyrion 1. května 2016

Ani po provedených testech nejsou úřady o moc chytřejší v tom, odkud se tajemná lebka vzala a co mají znamenat namalované ornamenty. Kromě květin a kříže je na ní také německy psaný nápis „oběšen 1612“. Experti však jsou přesvědčeni, že kosti jsou mnohem mladšího data. Zatím se jim však nepodařilo nález přesně datovat.

I když na lebce je napsáno jméno ´Amelie Lagrange´, vídeňská archeoložka Fischer-Aussererová tvrdí, že lebka ve skutečnosti patřila muži. Ačkoli je skutečná, zdá se, jako by byly její části složeny dohromady. Vzadu je přilepený kousek obratle z krávy. Také čelist pochází od jiné osoby. „Je to soubor různých částí uměle poskládaných,“ říká archeoložka a nález označuje za bizarní hoax. Podle ní lebka nesouvisí s žádným kriminálním případem a nejde tedy o oběť vraždy. Nicméně, co dělala lebka na louce a proč ji takto pomalovali, zůstává tajemstvím.

Další články

Zavří­t reklamu