válkaČeskoslovenskoobjevy

Ve věznici Khuk Khi Kai soužil slepičí trus jako nástroj teroru

Ve věznici Khuk Khi Kai soužil slepičí trus jako nástroj teroru
Zdroj: amusingplanet.com

Kdo má slepice, velmi dobře ví, jak smradlavý je jejich trus. Silný odér připomínající čpavek lze jen těžko vydržet pár minut. Při dlouhodobém vystavení tomuto puchu dochází ke zvracení, bolestem hlavy a depresím. Přesně tyto potíže museli snášet vězni v nechvalně proslulé thajské věznici Khuk Khi Kai. Té se přezdívá vězení kuřecích hovínek.

Tomáš Chalupa 11. května 2020

Vězení vybudovali za své vlády Francouzi v roce 1893. Nachází se na okraji města Laem Sing v provincii Chanthaburi. Jde o masivní budovu z červených cihel, která má tvar useknutého trojúhelníku. Vězeňské cely se nacházely v přízemí budovy, nad nimi pak byl velký kurník. Jeho podlaha, což byl současně strop cel, byla děravá. Na vězně proto neustále pršela slepičí hovínka. Vězni tak museli neustále dýchat onen příšerný smrad ze slepičího trusu, což se dá jednoznačně nazvat jako mučení.

Francouzi si v Indočíně (jak Thajsko tehdy nazývali) počínali vůči místnímu obyvatelstvu velmi brutálně, takže mučení slepičími hovínky bylo jen jedním z mnoha projevů této brutality. Pravý účel tohoto vězení Francouzi odmítají a tvrdí, že stavba sloužila jen jako pozorovací věž.

Každopádně to není jediný případ, kdy byl slepičí trus použit jako svého druhu zbraň proti lidem. Existují případy i z velmi nedávné historie. V roce 2013 radním ve městě Abbotsford v Britské Kolumbii došla trpělivost s bezdomovci. Ti se shlukovali zejména na jednom pozemku za městem, kde měli tábor, a radní tedy nechali k místu přivézt náklaďák plný slepičího trusu. Ten pak pracovníci vysypali a rozetřeli po celém území. Jenže místní noviny nenechaly tento čin bez povšimnutí a napsaly proti němu poměrně ostrý komentář. Autor v něm použil i termín „chemická válka“, což vedlo k tomu, že se město za svůj postup omluvilo a nařídilo celou oblast zase vyčistit.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu