válkaČeskoslovenskoobjevy

Ve Švýcarsku se zabilo 13 krav skokem z útesu, farmáři netuší, proč to udělaly

Ve Švýcarsku se zabilo 13 krav skokem z útesu, farmáři netuší, proč to udělaly
Zdroj: mysteriousuniverse.org

Farmáři ve švýcarské obci Levron řeší podivný případ. 13 mladých krav tu skočilo dolů z vysokého útesu. Jen jedna skok přežila, ostatní zahynuly. Byla to hromadná sebevražda?

Tomáš Chalupa 10. června 2017

Případ se stal 24. května, kdy bylo nalezeno všech třináct krav plemene Hérens na dně padesátimetrového srázu. Hérens je jedno z nejmenších plemen krav, chovají se převážně na maso a také býčí souboje. Jsou pro tyto zápasy dokonce speciálně trénovány, protože zejména samice bývají agresivní. Souboje krav jsou také jednou z turistických atrakcí.

Norbert Terrettaz, předseda místní farmářské asociace, se nedomnívá, že by šlo o sebevraždu. A není ani pravděpodobné, že by krávy omylem následovaly jedna druhou a postupně tak do propasti popadaly. Spíše se mohlo stát, že byly pronásledovány vlkem nebo liškou a ve snaze uprchnout omylem ze srázu spadly. Příliš přesvědčivé však není ani toto vysvětlení, protože na tělech krav nebyly žádné stopy po škrábancích nebo kousnutích. O přítomnosti jakéhokoliv predátora nejsou žádné důkazy. Farmáři chtějí znát odpověď a chystají v místě nasadit termální kamery. Panují obavy, že pokud se nezjistí příčina, mohl by se skok ze srázu v budoucnosti opakovat.

Další články

Zavří­t reklamu