Čarodějnice měly schopnost nechat zmizet penis, popisuje Kramer ve své děsivé knize.

Čarodějnice měly schopnost nechat zmizet penis, popisuje Kramer ve své děsivé knize. | zdroj: broadly.vice.com


Ve středověku se věřilo, že čarodějnice kradou mužům penisy a chovají je v klecích

TÉMATA: středověk | čarodějnice |

user-avatar

Tomáš Chalupa

7. 10. 2016 | 11:00

Podle knih o čarodějnicích z 15. století měly tyto ženy schopnost nechat zmizet lidský penis. Aby toho nebylo málo, některé si je schovaly do klece, kde je chovaly jako domácí mazlíčky a krmily je ovsem.

Tyto podivuhodné informace obsahuje jedna z nejznámějších knih o tom, jak rozpoznat čarodějnice, Malleus Maleficarum od německého autora Heinricha Kramera. Šokující kniha obhajující vraždění žen obviněných z čarodějnictví, kterou spisovatelka Frances Hillová označila za "jednu z nejděsivějších a nejhnusnějších knih, jaká kdy byla napsána". 

V této knize je čarodějnicím přisuzována celá řada zločinů, mnoho z nich má sexuální podtext. Souložení s démony a sukubami, provádění potratů a bránění ve vztahu manželům nejrůznějšími zvrácenými metodami. Mezi vůbec nejhorší praktiky pak patřily schopnost nechat jednoduše zmizet mužský penis. V knize jsou popsány hned tři studie případů, kdy k takové věci mělo dojít. U dvou mužů byl jejich penis skryt za nějakou kouzelnou iluzi, u jednoho pak jeho penis čarodějnice ukradla, vložila ho do klece a krmila obilím.

Vykastrovaný muž navštivil podle Kramera čarodějnici, aby mu penis vrátila. Ta mu řekla, aby vylezl na strom. Na stromě rostlo mnoho penisů. Muž si prý mohl vzít kterýkoliv chtěl. To ale jak se ukázalo, nebyla pravda. Muž si pochopitelně vybral největší penis z celého stromu, což mu ovšem čarodějnice nedovolila, protože ten prý patřil obecnímu knězi. 

Představa, že penisy rostou na stromě, nebyla ve středověku ničím výjimečným. Obrazy penisových stromů se nacházely v mnoha knihách po celé Evropě. Například v jednom francouzském spisu ze 14. století je vyobrazen strom, ze kterého dvě řádové sestry sklízejí úrodu pohlavních údů. Podobných výjevů se dá najít mnoho, včetně dřevěných rytin nebo ozdobných výšivek. Tam všude jsou stromy s úrodou pyjů vyobrazeny. 

Kramer ve své knize píše: "Všecho čarodějnictví pochází z tělesného chtíče, který je u čarodějnic neukojitelný". Ovšem pokud by měl Kramer pravdu a penisy rostly na stromech, proč si nikdo nepoložil otázku, k čemu tedy ženy a čarodějnice potřebovaly muže, když si mohly vylézt na penisový strom. 

 

user-avatar

Tomáš Chalupa

7. 10. 2016 | 11:00

Zavří­t reklamu