válkaČeskoslovenskoobjevy

Ve škole ji kvůli barvě kůže šikanovali. Teď je z ní hvězda Instagramu

Ve škole ji kvůli barvě kůže šikanovali. Teď je z ní hvězda Instagramu
Zdroj: odditycentral.com
+ 6 fotek+ 7 fotek

Devatenáctiletá Khoudia Diop ze Senegalu se narodila s kůží v barvě černého uhlí. Zatímco jako dítě kvůli tomu musela snášet šikanu a posměšky, nyní je z ní modelingová hvězda se stovkami tisíci fanoušků na Instagramu.

Simona Knotkova 5. dubna 2017

Netypická barva je způsobena velkým množstvím melaninu v kůži. Jako menší byla Khoudia kvůli ní častým terčem ponižování a nadávek. Už tehdy se ale projevovala její silná osobnost.

„Říkali mi různými jmény. Mysleli si, že se za svou kůži stydím. Hádejte ale co, všechny ty přezdívky jsem milovala a dávala jsem jim najevo, jak moc mi nezáleží na tom, co si myslí,“ sebevědomě tvrdí žena.

Dnes je z ní hvězda Instagramu a úspěšná modelka, která se angažuje v kampaních podporujících všechny barevné typy kůže. Svým postojem chce ukázat ostatním, že se nemají za co stydět a na svůj unikátní odstín mají být hrdí.

V afrických zemích je zesvětlování kůže pomocí speciálních krémů bohužel celkem běžné. Podle statistik tyto produkty používá kupříkladu až 75 % nigerských žen. Trpí mylnou představou, že se světlou kůži budou krásnější a mužům se budou víc líbit.

Vzory jako Khoudia Diop snad udělají v tomto směru osvětu a naučí ženy mít se rády takové, jaké jsou.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu