Neznámý odesílatel na pomoc nemocničních zaměstnanců nezapomíná.

Neznámý odesílatel na pomoc nemocničních zaměstnanců nezapomíná. | zdroj: thevintagenews.com


Vděčný pacient už skoro 60 let posílá nemocnici vánoční přání. Nikdo neví, kdo to je

TÉMATA: nemocnice | vánoce | velká británie

user-avatar

Simona Knotková

21. 12. 2018 | 08:30

Lékařskou péči dnes bereme už jako samozřejmost, a tak nás ve většině případů ani nenapadne poděkovat za jejich služby. Bývalý pacient ze Stamfordu na projev vděčnosti nejenom neopomenul, ale nemocnici ho o Vánocích vyznává už padesát osm let.

Začalo to v roce 1960. Tehdy poprvé do nemocnice dorazila kartička s přáním pěkných svátků a všeho nejlepšího do nového roku. Podpis: "Od velmi vděčného pacienta z roku 1960! Pořád se mi daří skvěle." To samé přání chodí do nemocniční pošty od té doby každý rok.

"Je to pro nás velká záhada," říká hlavní sestra Susan Brooks. "Marně se snažíme dohledat, kdo nám už od roku 1960 posílá každoročně přání. Rádi bychom tomu člověku poděkovali a popřáli mu nazpět."

Jediným pojítkem je skutečnost, že přání je odesíláno na dnes již neexistující oddělení, ve kterém byli dřív hospitalizovaní muži. Podle razítka na známce je karta posílána z různých měst na jihu Anglie.

"Ta osoba je dnes pravděpodobně už v hodně pokročilém věku. Ráda bych jí vyjádřila svůj vděk, protože další Vánoce už žádný lístek přijít nemusí. Možná ale nestojí o to být poznána, na což má plné právo a respektuji to," myslí si Brooks.

Doplňuje, že v jiném případě by neznámého odesílatele v jejich ústavu velmi rádi přivítali a společně zavzpomínali na dobu před 58 lety.

user-avatar

Simona Knotková

21. 12. 2018 | 08:30

Zavří­t reklamu