Walburga Dolly Oesterreich si milence nastěhovala do podkroví, kde ho věznila deset let!

Walburga Dolly Oesterreich si milence nastěhovala do podkroví, kde ho věznila deset let! | zdroj: Mind Blowing Facts


Vdaná žena ukrývala milence deset let v podkroví domu. Ten pak jejího manžela zastřelil

TÉMATA: kriminální případy | sex

user-avatar

Yvonne K.

5. 06. 2017 | 08:04

V dubnu roku 1930 začal deník Los Angeles Times informovat o jednom z nejbizarnějších sexuálních skandálů všech dob, který i v dnešní době podstatně uvolněnějších mravů leckomu nadzvedne obočí. Jeho aktéry byly sexuálně náruživá žena jménem Dolly, její manžel alkoholik a mladičký milenec, který žil životem netopýra a skrýval se v podkroví jejich domu. Romantická zápletka jak vypůjčená z Červené knihovny nakonec vyústila ve zločin, který byl odhalen až o několik let později.

Walburga “Dolly” Korschel (1880 – 1961)  byla dcerou německých imigrantů a vyrůstala na chudé farmě na Středozápadu USA. Provdala se za Freda Oesterreicha, bohatého majitele prosperující továrny na výrobu zástěr. Pár se usadil v Milwaukee, ale manželská idyla se nedlouho po svatbě rozplynula. Frank totiž hodloval alkoholu a Dolly nebyla náležitě sexuálně uspokojena. “Její oči a její choutky přitáhly do jejího života dlouhou šňůru mužů a jednoho pak poslaly na smrt,” napsaly později noviny LA Times. V tomto domě žila ona slavná trojice.

V nezvykle teplém podzimním dni roku 1913 Dolly požádala Freda, aby jí poslal z továrny někoho na opravu šicího stroje. Když pak 17letý Otto Sanhuber zaklepal na ozdobné vchodové dveře, otevřela mu třiatřicetiletá žena, která měla na sobě jen punčocháče a průsvitný hedvábný župánek. Zaprášený šicí stroj značky Singer zůstal nedotčen v ložnici, což se ale nedalo říci o paní Oesterreichové. Ten den započal mezi Dolly a Ottou nezvyklý milostný románek, který trval více než deset let.

Na začátku jejich milostného vztahu se dvojice scházela v hotelích. Brzy ale ztratili zábrany a oddávali se tělesným radovánkám v pohodlí manželské postele. Časté návštěvy mladého Otty však brzy vzbudily pozornost lidí v sousedství. Dolly jim vysvětlovala, že je to její “potulný nevlastní bratr”, nicméně aby rozptýlila jakákoliv podezření, vymyslela svérázné řešení. Otto dá v továrně výpověď a nastěhuje se k nim do podkroví. Tam její manžel nikdy nechodí, a budou tak mít možnost se každý den nerušeně scházet a potají smilnit. Dolly a její milenec Otto

Otto s tímto nápadem souhlasil, byť to znamenalo vzdát se veškerých kontaktů a skrývat se před světem. Jak přiznal pro noviny LA Times o mnoho let později, byl sexuálním otrokem Dolly, kterou miloval, “jako chlapec miluje svou matku”, a z lásky k ní se nechal dobrovolně uvěznit. Po večerech hltal hromady brakových knížek, které mu Dolly nosila z knihovny, a dokonce začal skládat vlastní příběhy. 

Tajemný duch z podkroví

Takto žil Sanhuber v podkroví domu Oesterreichových nepozorovaně pět let, měl pravidelný sex s Dolly a dokonce uveřejnil pod pseudonymem několik svých povídek v brakových magazínech. Mezitím Fred Oesterreich začal pochybovat o svém duševním zdraví. Slyšel nevysvětlitelné zvuky z podkroví, mizely mu cigarety a některé noci se mu zdálo, že škvírou pod dveřmi zahlédl, jak se plouží kolem tajemné stíny. Na to konto se rozhodl přestěhovat, aniž by tušil, že neznámý fantóm ho bude následovat i do nového bydliště. Fotka zachycuje Walburgu Oesterreichovou na večírku u jejího domu odpoledne 22. srpna 1922. V noci byl její manžel Fred Oesterreich zabit.

Dolly s přestěhováním souhlasila za podmínky, že nový dům bude mít podkroví. Tam si pak přestěhovala svého, tehdy již 22letého milence. V Los Angeles manželství Oesterreichových procházelo již vážnou krizí. Fred pil čím dál víc a hádky mezi manželi nabývaly čím dál větší agresivity. 22. srpna roku 1922 propukla obzvlášť ostrá hádka a Sanhuber, z obav o život své milenky, seběhl dolů, ozbrojen dvěma Fredovými pistolemi. Tři kulky napálil přímo do krku svého soka a na místě ho zabil

Utajená vražda

Milenci se pak rozhodli narafičit scénu tak, aby to vypadalo, že došlo k loupežnému vloupání. Sanhuber sebral Fredovy diamantové hodinky a zamkl Dolly do komory. Ukryl se opět v podkroví, zatímco Dolly křičela hlasitě o pomoc. Jeden ze sousedů to zaslechl a zavolal policii. Ta neměla důvod Dolly nevěřit. Veselá vdova tak zdědila po manželovi veškeré jeho bohatství a koupila si nový dům. S prostorným podkrovím samozřejmě. Dolly Oesterreich v roce 1930

I když už nebyl důvod, proč tam nadále ukrývat milence, vztah těch dvou, založený na dominanci a podřízenosti, pokračoval ve stejných kolejích. Dolly navíc navázala vztah se svým právníkem Hermannem Shapirem, a od toho okamžiku začala dělat sérii chyb, které jí později usvědčí z trestného činu.

Tou první bylo to, že Hermannovi věnovala diamantové hodinky. Ten ale poznal, že to jsou ty, které byly odcizeny jejímu nebožtíku manželovi. Dolly ovšem Hermannovi sladkým hlasem vysvětlila, že je našla pod polštářem sedáku a neviděla důvod, proč o tom informovat polici. Pro jistotu ale ještě téhož večera požádala svého třetího milence, Roye Klumba, aby vyhodil obě vraždící zbraně do dehtové jámy. Když se s ním později rozešla, zhrzený milenec to nahlásil policii. Paní Walburga Oesterreichová byla obžalována u soudu z vraždy svého manžela.Dolly pak policisté zadrželi a vyslýchali, ale nebyli schopni vysvětlit, jak se mohla zvenčí zamknout v komoře, proto nakonec upustili od obvinění a propustili ji z vazby. Jenže Dolly se  předtím dopustila další chyby, když v době svého zadržení poprosila Shapira, aby nosil jídlo jejímu “potulnému nevlastnímu bratrovi” do podkroví. Sanhuber byl šťastný, že po letech žití na samotce konečně vidí nějakého muže a má si s kým promluvit. Rozpovídal se a překvapeného právníka zahrnul pikantními historkami o svém letitém sexuálním zneužívání. Shapiro mladíka vyhodil z domu a ten ze zoufalství uprchl do Kanady, kde si změnil jméno a oženil se.

Zločin a žádný trest

Dolly se s Hermanem rozešla v roce 1930, když se ve stejné době čirou náhodou do Los Angeles vrátil Otto Sanhuber. Rozezlený Shapiro šel oba milence udat na policii.  Byli zadrženi a skončili před soudem, Sanhuber byl obviněn z vraždy. Protože však od zavraždění Oesterreicha uplynulo už osm let, byl jeho skutek promlčený, takže byl nakonec zproštěn obvinění, stejně jako Dolly. Ta si pak našla nového milence a zůstala s ním třicet let, dokonce se za něj i provdala. Zemřela v roce 1961 v 81 letech. O případu informoval dobový tisk.

Sanhbuer, který v očích veřejnosti získal nálepku nemorálního sexuálního devianta a vraha, raději odešel z Los Angeles a zmizel neznámo kam. Případ totiž v roce 1930 několik měsíců plnil stránky novin.

“Žádná fikce není dramatičtější než příběh o nenadálé hádce na chodbě, náhle se vynořivším ozbrojeném “Jacku v krabici”, souboji, vraždě, uzamčení paní Oesterreichové do komory s klíčem zvenku a tajemné zmizení vraha zpátky v jeho noře,” napsaly noviny LA Times v roce 1930 a dodaly: “Ano, musíme uznat, že život opět předčil fikci.”  

 
 

user-avatar

Yvonne K.

5. 06. 2017 | 08:04

Zavří­t reklamu