válkaČeskoslovenskoobjevy

Váleční veteráni si léčí svá traumata marihuanou

Váleční veteráni si léčí svá traumata marihuanou
Zdroj: mashable.com
+ 9 fotek+ 10 fotek

Aliance válečných veteránů v Santa Cruz pěstuje na svých pozemcích marihuanu. Tu pak nabízí jako nový druh léčby na bolesti a posttraumatickou stresovou poruchu. Vojáci z Afghanistánu a Iráku tak mají novou šanci, jak bojovat se svými problémy a zraněními.

Tomáš Chalupa 28. dubna 2016

Počet sebevražd u válečných veteránů je o 50 procent vyšší než u běžné populace. Mnoho mužů, kteří se navrátili z bojů, trpí posttraumatickou stresovou poruchou a nebo si přináší do dalšího života těžká zranění. Díky tomu, že užívání konopí pro léčebné účely je legální ve 23 státech USA, mnoho organizací podobných té ze Santa Cruz, začíná svým klientům nabízet právě tento druh léčby.

Marihuana prokazatelně pomáhá při tišení bolesti, ale také při psychózách a psychických poruchách, jako je schizofrenie. Uvolňuje svalstvo a pomáhá proti křečovým záchvatům. Veteráni se tak díky této léčbě mají možnost vrátit zpět k normálnímu životu. Kolem center pro veterány vznikají celé komunity, které se podílejí na pěstování a distribuci léčebného konopí. Legalizace v tomto směru byla rozhodně správným krokem a pomohla mnoha lidem.

Další články

Zavří­t reklamu