Val Kilmer to s přípravou na roli Jima Morrisona možná trochu přehnal, musel pak na terapii.

Val Kilmer to s přípravou na roli Jima Morrisona možná trochu přehnal, musel pak na terapii. | zdroj: thevintagenews.com


Val Kilmer musel na terapii, aby se dostal z role Jima Morrisona ve filmu The Doors

TÉMATA: film | hudba | kapely | herci | val kilmer

user-avatar

Tomáš Chalupa

6. 10. 2016 | 15:30

Jsou herci, kteří jsou schopní pro svou roli obětovat všechno – změnit své tělo, vzdát se sociálních kontaktů, převrátit naruby svůj styl života. Něco podobného udělal americký herec Val Kilmer, když dostal roli Jima Morrisona ve filmu The Doors. Jenže návrat do reality je pak obtížný.

Kilmer chtěl ve filmu předvést co nejrealističtější výkon, doslova se chtěl stát Jimem Morrisonem. Strávil hodiny ve studio, kdy poslouchal písně The Doors. Naučil se texty 50 Morrisonových písní. Přestože kritiky filmu slavného Olivera Stonea nebyly rozhodně jednoznačné, výkon Kilmera byl hodnocen všemi bez rozdílu jako fenomenální. 

Kilmer o roli velmi stál. Než se setkal se Stonem, natočil doma velmi drahé promo video za tisíce dolarů. Na režiséra však udělal dojem především Kilmerův přístup k celé věci, a roli mu proto dal. Kilmer žil téměř rok jako dvojník Morrisona. Oblékal se do jeho oblečení, poslouchal jeho hudbu a kopíroval dokonce zpěvákův styl chůze a mluvy. Spoustu času trávil s Paulem Rotchildem, producentem The Doors, aby se dozvídal další a další detaily o kapele i jejím frontmanovi. Nakonec už věděl o Morrisonovi víc než kdokoliv ve filmovém štábu včetně scénáristů.

Jenže když se film dotočil, Kilmer měl velký problém, jak z role vystoupit. Zvláště, když po lidech v průběhu natáčení vyžadoval, aby ho oslovovali Jime. Nakonec Kilmer musel na terapii, aby filmovou postavu dostal z hlavy a mohl se zase stát sám sebou. 

user-avatar

Tomáš Chalupa

6. 10. 2016 | 15:30

Zavří­t reklamu