Tato dáma se stará o čistotu ve městě Auburn | zdroj: youtube.com


Vajglová dáma posbírala za tři roky milion nedopalků

TÉMATA: ženy | usa |

user-avatar

Tomáš Chalupa

7. 03. 2018 | 09:00

Sally Dawlyová je environmentální aktivistka z Kalifornie, která má za svůj životní cíl zbavit Zemi nedopalků. A pustila se do toho opravdu svědomitě. Za tři roky jich posbírala milion. Její mise však zdaleka nekončí.

Svému poslání se věnuje zejména ve svém bydlišti, kterým je městečko Auburn. I tady má práce s nedopalky víc než dost. Ve městě jí neřeknou jinak než Vajglová lady. Nedopalky sbírá, balí do pytlů a osobně nosí na skládku. A místní komunita jí velmi fandí a také podporuje, například tím, že se zvýšil počet odpadkových košů na ulicích.

Právě na Valentýna letošního roku sebrala ze země miliontý nedopalek. To je úctyhodné číslo. Dawlyová říká, že jsou dny, kdy sebere ze země i tisíce nedopalků. „Mám dny, kdy jich seberu klidně 3000. Přestaňte odhazovat nedopalky na zem, anebo ještě lépe, přestaňte kouřit,“  vzkazuje lidem Dawlyová. Její sláva dokonce došla i za hranice města a údajně se už ozývají i zástupci dalších měst, zda by jim Dawlyová nepomohla udržet jejich ulice čisté.

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

7. 03. 2018 | 09:00

Zavří­t reklamu