válkaČeskoslovenskoobjevy

Vaggeliz Chatzis je jediný vrcholový boxer s jednou rukou

Řecký boxer Vaggeliz Chatzis přezdívaný Kobra má pro box mimořádný talent, a to přes to, že mu v podstatě chybí jedna ruka. Dokázal se postavit do ringu proti plnohodnotným soupeřům a dokonce je porážet. I jeho samotná levačka je totiž smrtelně nebezpečná.

Tomáš Chalupa 20. února 2019

Dokáže nosit boxerské rukavice na obou končetinách, což je hlavní předpoklad, aby mohl do ringu s normálními soupeři. Jinak ale má k dispozici jen svou levou ruku, protože pravá je výrazně kratší. Ovšem to je pro něj svým způsobem výhoda. Spolu se svými trenéry přišel se speciální taktikou, která mnoho jeho soupeřů zaskočí, nebo jej naopak podcení. A to se jim stává osudným, protože Chatzis je schopen jim zasazovat tvrdé údery.

Chatzis se v profesionálním ringu objevil poprvé v roce 2015. V Athénách boxoval před třemi tisícovkami diváků. První zápas vyhrál, ve druhém odešel poražen. Navíc si přivodil zranění, které ho z ringu vyhnalo na dva a půl roku. Až v roce 2018 se mohl znovu postavit do ringu, tentokrát proti soupeři ze Srbska Mirko Zdrazdovi. A dokázal jej porazit. Po zápase se Chatzis nechal slyšet, že doufá, že nyní svou boxerskou kariéru skutečně pořádně nastartuje.

Chatzis nyní trénuje v Athénách, kde se věnuje také tréninku tělesně postižených sportovců. „Mám toho ještě hodně před sebou. Můžu boxovat až do 35 let. Chci si jít za svým snem,“ říká Chatzis a věří, že jednou bude boxovat na velké akci v Los Angeles.

Další články

Zavří­t reklamu