válkaČeskoslovenskoobjevy

V žaludku psa objevili 32 gumových kachniček

V žaludku psa objevili 32 gumových kachniček
Zdroj: odditycentral.com
+ 2 fotky+ 3 fotky

Velká část zvířat občas sní předmět, který do jejich žaludku rozhodně nepatří. Pes z thajského města Pattaya všechny předčil, když snědl skoro celou sadu gumových kachniček.

Simona Knotkova 5. září 2019

Když se Nong Aom jednoho rána vzbudila, všimla si, že s jejím dvouletým americkým buldokem Devilem není něco v pořádku. Její přesvědčení ještě zesílilo v momentě, když zvíře začalo zvracet kusy rozžvýkané gumy. Nong šla zkontrolovat sérii gumových kachniček, které si zakoupila jako ozdobu do bazénu. Ke svému šoku zjistila, že z padesáti kusů jich zbylo pouhých dvanáct.

Psa hned vzala do nedaleké nemocnice v Pattaye. Následný rentgen odhalil, že žaludek psa je plný gumových kachniček. Šest z nich Devil vyzvracel už doma, třicet dva bylo stále uvnitř jeho břicha. Zvíře putovalo na operační sál, kde se lékařům za hodinu a půl naštěstí podařilo všechny hračky úspěšně odstranit. Krátce poté byl propuštěn a jeho stav je nyní stabilizovaný.

Nong Aom netajila podivení nad chováním svého mazlíčka. Dle jejích slov to není zvíře, které sní všechno, co se objeví v jeho zorném poli. „Ví, co je jedlé, a ví, co jedlé není. Nechápu, že tentokrát pozřel gumové kachničky. Kdyby se mu neudělalo špatně, snědl by i zbylých dvanáct. Je velké štěstí, že jsem ho brzy našla a žiju blízko veterináře. V jiném případě by taky už mohlo být pozdě,“ sdělila mladá žena.

O případu informovala na svém Facebooku také ošetřující veterinářka Muy. „Nebylo to poprvé, co jsem musela odstraňovat gumovou kachničku z žaludku psa. Tolik pohromadě jsem jich ale ještě neviděla,“ napsala lékařka na sociální síť.

Společně s majitelkou Devila prosí lidi, aby příběh sdíleli jako odstrašující případ, a poučili tak další vlastníky domácích mazlíčků, že mají nebezpečné předměty uchovávat z dosahu zvířat.

„Prosím, šiřte tento příběh. Nechci, aby další psi trpěli tak, jako trpěl Devil. Gumové kachničky a další malé hračky jsou velmi nebezpečné, proto buďte opatrní. Psi jsou nevinná stvoření a netuší, že hračky se nemůžou konzumovat,“ nabádá veřejnost.

Další články

Zavří­t reklamu