válkaČeskoslovenskoobjevy

V útoku na Kapitol hrály roli konspirace QAnon

V útoku na Kapitol hrály roli konspirace QAnon
Zdroj: profimedia.com
+ 5 fotek+ 6 fotek

Na Kapitol zaútočila skupina podporovatelů Donalda Trumpa, z nichž mnozí jsou známé "firmy" z dezinformační scény. Řada z nich také zřejmě patří k těm, kteří věří konspiraci QAnon, která stojí v pozadí politického úspěchu Donalda Trumpa.

Tomáš Chalupa 22. září 2021

Je mezi nimi i onen ikonický s kožešinou a buvolími rohy. Jde o dvaatřicetiletého Jacka Angeliho, který se označuje za šamana, zakladatele Star Seed Academy, léčitele energiemi, a dává si mnoho dalších podivných titulů. Operuje s novým slovem conspirituality, což je spojení slov konspirace a spiritualita. Jde o nový trend, kdy se nejrůznější ezo kulty, spirituální hnutí zaměřená na vnitřní rozvoj a transformaci člověka spojují s temným světem konspirací a tajemných spiknutí.

Příznivci Donalda Trumpa z nějaké (nikdo neví, jak velké) části patří k vyznavačům konspirace QAnon. Jde o teorii, že Spojené státy řídí skupina mocných pedofilů, jsou napojeni na státní aparát a ze 100 procent jsou to demokraté (myšleno politická strana). Patří k nim také hollywoodské hvězdy, které pijí krev dětí, aby byly stále mladé a vypadaly dobře.  QAnon staví na tom, že prezident Trump o těchto temných silách ví a v příhodný okamžik je použitím slova The Storm (Bouře) všechny nechá zavřít do vězení. Na „bouři“ už má tedy jen pár dní, ale konspirátoři stále věří, že pedofilní temné kruhy budou zničeny právě jeho zásahem.

Thumbnail # Konzumujeme nesmysly a divíme se, že nikdo už ničemu nevěří
Mohlo by Vás zajímat:

Konzumujeme nesmysly a divíme se, že nikdo už ničemu nevěří

QAnon vystupuje pod ušlechtilými hesly, nabádá k záchraně dětí (save the children), což ke hnutí přitahuje další lidi. Cožpak by někdo nechtěl zachránit nebohé děti ze spárů pedofilů? Ve skutečnosti jsou ale tito lidé nadále bombardováni zejména extrémně pravicovou konzervativní snůškou polopravd a rasistických pseudovědeckých blábolů.

Politologové se shodují, že QAnon byl jedním z velkých voličských zdrojů Donalda Trumpa, který sám je vyznavačem těchto teorií. Právě proto byly brány vážně jeho výzvy k demonstrantům, že musejí bojovat, být divocí a nenechat si ukrást volby. Někteří z nich to brali jako pokyn k tomu, aby začala ona „bouře“, tedy vyhánění pedofilů z vysokých politických pozic.

Celé to působí směšně, kdyby za tím nezůstalo pět mrtvých lidí a nebetyčná ostuda. QAnon je pouze nástrojem politické a sociální manipulace, jde o umělý konstrukt, který by nikdo soudný neměl brát vážně.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu