Učit v některých třídách musí být celkem oříškem.

Učit v některých třídách musí být celkem oříškem. | zdroj: odditycentral.com


V ukrajinské obci mají světový unikát. Najdete v ní 61 párů dvojčat!

TÉMATA: unikáty | ukrajina

user-avatar

Simona Knotková

2. 06. 2016 | 10:00

Velikaja Kopanja je nevelké městečko se šesti tisíci obyvateli. Sto dva z nich jsou ale dvojčata, čímž se ukrajinská obec řadí mezi světové unikáty. Ne nadarmo se jí ostatně přezdívá Země dvojčat.

"Velký baby boom začal už v roce 2004. Od té doby se rodí nejméně dva, tři páry dvojčat ročně," říká členka městské rady Marjana Savka.

V některých třídách to pak musí vypadat opravdu zajímavě. Ostatně sama dvojčata přiznávají, že to občas na učitele zkouší a střídají se. "Párkrát když Vanja neměl domácí úkol, vydával jsem se za něho a dostal jsem pro něho dobrou známku," přiznal v rozhovoru pro BBC dnes šestnáctiletý Miša.

Jako by nestačilo, že už počet lidských dvojčat je tak vysoký, ve dvojitém provedení se tu rodí často také krávy! Podle obyvatel za vším může stát místní pramen. Dokonce mají historku o ženě, která nemohla mít děti. Když se z jejich pramene napila, nejenom vzápětí otěhotněla, ale porodila dvojčata.

Z vědeckého hlediska voda neobsahuje nic zvláštního, vlastně je tak čistá, že si pro ni jezdí i lidé ze sousedství. Podle nich se jedná o nejčistší a nejchutnější vodu z celého kraje a i kdyby si ji obec zprivatizovala, klidně by za ni platili. No kdo ví, třeba to nebude jenom lokální legenda, že je voda zázračná.

Možná je to všechno ale taky jenom náhoda a na jednom místě se zkrátka sešla spousta jedinců s geny pro zplození dvojčat. Již brzy by se měla Velikaja Kopanja dočkat i zápisu do Guinnessovy knihy rekordů.

user-avatar

Simona Knotková

2. 06. 2016 | 10:00

Zavří­t reklamu