válkaČeskoslovenskoobjevy

V Torontu vznikl pietní pomník za mrtvého mývala. Dostal smuteční růži a poslední cigaretu!

V Torontu vznikl pietní pomník za mrtvého mývala. Dostal smuteční růži a poslední cigaretu!
Zdroj: buzzfeed.com

I mrtvý mýval může mít svých 15 minut slávy. Pardon, 15 hodin. Tolik času totiž trvalo pracovníkům města Toronta odklidit uhynulé zvíře z chodníku. Jejich ignoranství spustilo nebývalou virální akci, která se ale dočkala i kritiky.

Erik Slabý 10. července 2015

Bizarní příběh mrtvého mývala, kterého pravděpodobně někdo srazil autem, se začal ve čtvrtek ráno v kanadském Torontu, kdy si pozorný občan Jason Wagar všiml pošlého zvířete a upozornil správu města. „Na chodníku v ulici 819 Yonge na rohu od kostela je mrtvý mýval,“ napsal. Reakce úředníků byla okamžitá: „Děkujeme za upozornění. Na místo jedou specialisté z kafilérie,“ odepsalo město.

Kolem poledne ležel mrtvý mýval stále na chodníku a někdo k němu připsal první vzkaz. „Vydrž, drahý mývale. Pomoc od města je na cestě.“

Uplynulo šest hodin a pracovníci kafilérie stále nikde. U mývala se mezitím začal stavět svatostánek. Objevil se portrét chlupáče v elegatním rámečku a do ztuhlých tlapek mu někdo vložil růži.

Událost s mršinou začala nabírat politický ráz, když se do věci vložil radní Toronta Norm Kelly a osobně vyzval město, aby mývala odstranilo. „Prosím, aby pracovníci toho mývala odvezli,“ tweetnul. Městský twitterový účet po čtyřech minutách zareagoval. „To je nedůstojné. Znovu jsme informovali kafilérii.“ Ani zásah vyšší moci nepomohl nebohému mývalovi z chodníku.

U pomníku se začaly hromadit přání , objevil se papír s hastagem #deadracconto a sledovanost nabírala na obrátkách. Hodiny ubíhaly, kafiléristiě nikde a mrtvý mýval se stal celonárodní kauzou s relevancí, jako když hoří radnice.

Mrtvolku mývala už oslňovaly paprsky zapadajícího slunce, okolo něj plápolaly svíčky a na twitteru přibývaly vtipy. „Obyvatelé budou požádáni, aby na počest mrtvému mývalovi večer otevřeli víka zelených popelnic,“ napsal radní Kelly a tweetnul fotku otevřeného kontejneru, které mývalové s oblibou vyluxují od zbytků jídla.

Pozdě večer na místo konečně přijíždí dodávka kafiléristů s vysvětlením: „Mrtvoly vyzvedáváme zásadně v noci. Je to mnohem bezpečnější pro zaměstance, na silnicích je menší provoz.“ Budou padat hlavy?

Kauza mývala, který je v Kanadě i u nás považován za škodnou, protože sežere všechno na co přijde, budí rozpaky. Akce rececistů částečně podpořená pověstnou přecitlivostí Kanaďanů někoho pobavila, jiní lidé se dost pohoršovali, že je to k mrtvému zvířeti nebylo důstojné.

Možná si Kanaďané s mrtvým mývalem dělají legraci sami ze sebe. Z jejich přehnaného správňáctví, strachu z diskriminace a pohodlného života, v kterém jsou problémy nestabilního světa na tisíc mil daleko.

Další články

Zavří­t reklamu