V Taoljatti mají bronzovou sochu psa, který postával sedm let na jednom místě u silnice a čekal na své mrtvé pány

V Taoljatti mají bronzovou sochu psa, který postával sedm let na jednom místě u silnice a čekal na své mrtvé pány | zdroj: twistedsifter.com


V Toljatti mají sochu psa, byl místním hrdinou

TÉMATA: sochy | rusko | zvířata | psi

user-avatar

Tomáš Chalupa

1. 10. 2016 | 11:30

Od roku 1995 si lidé v ruském Toljatti všimli, že u okraje jižní dálnice postává německý ovčák. Každý den stále na tom samém místě. Začali pátrat, proč tam takto tráví svůj čas.

Mezi místními se začalo proslýchat, že pes jel v autě s mužem a ženou. Automobil měl havárii, oba lidé v něm zahynuli, jen pes přežil. Od té doby postával u dálnice na místě nehody, jako by čekal, až auto s jeho lidskými pány konečně dorazí. Obyvatelé psovi dali jméno Kosťa, což znamená Věrný. Postavili mu psí boudu a dávali mu jídlo, někteří se ho dokonce pokusili adoptovat. Kosťa ale přijal pouze jídlo, nové pány odmítl a dál postával u silnice. 

Sedm let takto Kosťa pobíhal u silnice a snažil se nahlédnout do aut, která projížděla kolem. Neuvěřitelná věrnost psa lidi ve městě dojímala, Kosťa se stal místním hrdinou. V roce 2002 ho ale nalezli mrtvého v lese bez jakékoliv známky zranění. Místní se rozhodli vzdát Kosťovi hold a postavili přesně na tom místě, kde čekal na pány, jeho bronzovou sochu s názvem Věrnost. Autorem sochy je sochař Oleg Klujev. Je to jediný pomník v Toljatti, který nemá politické pozadí. Říká se, že pohladit čenich psa přináší štěstí, takže mnoho lidí včetně turistů chodí k soše a hladí ji.  

user-avatar

Tomáš Chalupa

1. 10. 2016 | 11:30

Zavří­t reklamu