válkaČeskoslovenskoobjevy

V Toljatti mají sochu psa, byl místním hrdinou

V Toljatti mají sochu psa, byl místním hrdinou
Zdroj: twistedsifter.com

Od roku 1995 si lidé v ruském Toljatti všimli, že u okraje jižní dálnice postává německý ovčák. Každý den stále na tom samém místě. Začali pátrat, proč tam takto tráví svůj čas.

Tomáš Chalupa 1. října 2016

Mezi místními se začalo proslýchat, že pes jel v autě s mužem a ženou. Automobil měl havárii, oba lidé v něm zahynuli, jen pes přežil. Od té doby postával u dálnice na místě nehody, jako by čekal, až auto s jeho lidskými pány konečně dorazí. Obyvatelé psovi dali jméno Kosťa, což znamená Věrný. Postavili mu psí boudu a dávali mu jídlo, někteří se ho dokonce pokusili adoptovat. Kosťa ale přijal pouze jídlo, nové pány odmítl a dál postával u silnice.

Sedm let takto Kosťa pobíhal u silnice a snažil se nahlédnout do aut, která projížděla kolem. Neuvěřitelná věrnost psa lidi ve městě dojímala, Kosťa se stal místním hrdinou. V roce 2002 ho ale nalezli mrtvého v lese bez jakékoliv známky zranění. Místní se rozhodli vzdát Kosťovi hold a postavili přesně na tom místě, kde čekal na pány, jeho bronzovou sochu s názvem Věrnost. Autorem sochy je sochař Oleg Klujev. Je to jediný pomník v Toljatti, který nemá politické pozadí. Říká se, že pohladit čenich psa přináší štěstí, takže mnoho lidí včetně turistů chodí k soše a hladí ji.

Další články

Zavří­t reklamu