válkaČeskoslovenskoobjevy

V Tokiu otevřeli stylovou knihovnu, kde můžete přespat!

V Tokiu otevřeli stylovou knihovnu, kde můžete přespat!
Zdroj: bookandbedtokyo.com
+ 3 fotky+ 4 fotky

Podzim je v plném proudu, a ačkoliv se počasí zatím docela vyvedlo, sychravé a ospalé dny nás bohužel neminou. Když je venku tak, že by psa nevyhnal, spousta z nás má jedinou touhu - zalézt si do postele s hrnkem horkého čaje a dobrou knihou. Přesně pro tyhle lenivé knihomoly nedávno v Tokiu otevřeli hostel Book and Bed ušitý přímo na míru!

Crazy Eyes 11. listopadu 2015

Hostel v duchu knihkupectví se nachází v sedmém patře mrakodrapu ve čtvrti Ikebukuro a slavnostní zahájení jeho otevření proběhlo 5. listopadu.

Útulný interiér navrhli designéři Makoto Tanijiri a Ai Yoshida s předpokladem, že jednotlivé kóje na spaní budou tím nejideálnějším místem, kam se zašít, když si potřebujete odpočinout od okolního ruchu. Cena za jednu noc strávenou v hostelu není nijak závratná, pohybuje se kolem 3800 až 6000 jenů, což je v přepočtu asi 700 až 1200 korun, v závislosti na velikosti ubytování.

Kam se v hostelu vrtnete, tam narazíte na vysoké police a regály s knihami. Ty nabízí více než 1700 knih v angličtině a japonštině. Do budoucna by se měl počet knih rozšířit až na sbírku čítající tři tisíce exemplářů, mezi kterými už by si snad vybral každý vášnivý čtenář.

Další články

Zavří­t reklamu