Kid-Mai Death nechce děsit, spíše chce ukázat, že smrt by neměla být tabu, o kterém se nemluví. | zdroj: odditycentral.com


V Thajsku najdete "kavárnu smrti". Za pobyt v rakvi dostanete slevu

TÉMATA: kavárna | smrt | thajsko

user-avatar

Simona Knotková

27. 03. 2018 | 12:30

V Bangkoku otevřeli originální kavárnu, do které se ale neodváží vstoupit každý. Jejím tématem je totiž smrt.

Pro někoho morbidní, pro jiného zajímavá zkušenost. Nedávno otevřená kavárna Kid-Mai Death vzbuzuje emoce. Smrt je v dnešní společnosti stále tabuizovaným tématem, proto se nápad majitelů může někomu zdát přinejmenším ujetý. Jak ale tvůrci říkají, kavárna nemá vzbuzovat kontroverzi. Návštěvníky by naopak měla naučit přítomnost smrti akceptovat a podnítit je k tomu, aby si užívali každý moment svého života. Nikdy totiž nevíme, kdy nastane jeho konec.

V tematicky laděném prostředí najdete pohřební věnce, kostlivce nebo rakev. Návštěvník, který v ní stráví tři minuty, dostane symbolickou slevu 20 bahtů (13 korun). Nechybí ani všudypřítomná černá barva a značky oznamující hostům, že "nakonec jim nic nezůstane" nebo tázající se, zda "jsou připraveni odejít, kdyby šli dnes spát a už se nikdy neprobudili". Tvořiví lidé si u nápojů s přívlastky "narozený", "starý" nebo "bolestivý" můžou sepsat také vlastní závěť.

Odvážili byste se do podobné kavárny vstoupit? Ke kladné odpovědi vás možná přesvědčí naše galerie.

user-avatar

Simona Knotková

27. 03. 2018 | 12:30

Zavří­t reklamu