válkaČeskoslovenskoobjevy

V Sherwoodském lese našel amatér středověký prsten se safírem

V Sherwoodském lese našel amatér středověký prsten se safírem
Zdroj: ancient-origins.net

Do Sherwoodského lesa, který proslavil zbojník Robin Hood, vyrazil amatérský hledač pokladů Mark Thompson. A měl velké štěstí. Nalezl středověký safírový prsten.

Tomáš Chalupa 23. prosince 2016

Podle odborníků pochází prsten ze 14. století. Thompson ho našel jen s pomocí jednoduchého velmi laciného detektoru kovů. Hledání pokladů se věnuje zhruba rok a půl, zatím však nic zajímavého nenašel. Tedy až do teď. Nález středověkého prstenu v hodnotě zhruba 70 000 liber je pořádný úlovek.

Thompson prsten našel po pouhých 20 minutách v lese. Nic přitom nenasvědčovalo tomu, že něco takového, nebo vůbec něco najde. Nyní prsten zkoumá Britské národní muzeum, aby mohl být oficiálně oceněn. „Pokud se ukáže, že je to tak cenné, jak se říká, kompletně by mi to změnilo život. Chtěl bych si pořídit dům,“ svěřil se médiím Thompson. Vypadá to, že by si svůj sen mohl klidně splnit.

Podobný prsten se našel v hrobce Williama Wyleseyho, arcibiskupa z Cantebury, který zemřel v roce 1374. Jisté je, že tento nově nalezený prsten určitě nepatřil Robinu Hoodovi. U něj se totiž zatím ani neví jistě, zda vůbec existoval, kdo to byl a jestli to náhodou není jen vybájená postava. Na druhou stranu není ani jasné, jak by se takto cenný prsten, který zjevně patřil nějakém velmoži, dostal do Sherwoodského lesa. Záhady, zase samé záhady.

Další články

Zavří­t reklamu