válkaČeskoslovenskoobjevy

V šatníku Dalidy: Palais Galliera vystavuje nejikoničtější šaty slavné francouzské zpěvačky

V šatníku Dalidy: Palais Galliera vystavuje nejikoničtější šaty slavné francouzské zpěvačky
Zdroj: wikiFeet/palaisgalliera
+ 19 fotek+ 20 fotek

Pro Francouze je rok 2017 rokem Dalidy. Letošního 3. května totiž uplyne přesně třicet let od její nečekané sebevraždy, která otřásla celou Francií. Po úspěchu životopisného snímku Dalida, který v lednu vstoupil do kin, vzdává hold této francouzské popové ikoně také pařížské muzeum módy Palais Galliera svou výstavou věnovanou zpěvaččině proslulému pestrému šatníku.

Yvonne Pokorná 12. dubna 2017

Výstava s názvem “Dalida: její šatník, od ulice na pódium” zahrnuje ty nejikoničtější kousky z Dalidiny garderoby, které pro ni navrhovali nejlepší módní návrháři své doby. Dalida měla slabost pro módu a couturisté ji milovali. Na její vysoké, sošné postavě se jejich róby vždy tak skvěle vyjímaly. Dalida si mohla dovolit obléci cokoli, vždy jí to slušelo, i když jí táhlo už na padesát. Jean-Claude Jitrois, který do odívání vnesl kůži jako revoluční materiál, prohlásil, že oblékat Dalidu bylo stejnou poctou jako oblékat hvězdy pro Filmový festival v Cannes.

Dalida byla přední francouzskou zpěvačkou a příležitostnou herečkou, která za svou kariéru prodala více než 130 milionů desek po celém světě. Byla první zpěvačkou na celém světě, která obdržela diamantovou desku za 85 milionů prodaných desek. Od padesátých let se stala číslem jedna na obálkách novin, magazínů a časopisů. Říká se, že byla fotografována více než Elvis Presley nebo Brigitte Bardot. Jako dosud jediný umělec získala Médaille de la Présidence de la République, kterou jí v roce 1968 udělil francouzský prezident Charles de Gaulle.Související články

Další články

Zavří­t reklamu