válkaČeskoslovenskoobjevy

V Rusku viděli yettiho! Vyděsil krávy a zanechal po sobě otisk tlapy

V Rusku viděli yettiho! Vyděsil krávy a zanechal po sobě otisk tlapy
Zdroj: dailymail.co.uk

Místní lidé z vesnice Kulajba poblíž Novosibirsku jsou přesvědčeni, že viděli sněžného muže yettiho. Vyděsil stádo krav, které se v panice rozprchly, a zanechal po sobě v zemi otisk chodidla.

Tomáš Chalupa 25. listopadu 2016

K incidentu s krávami došlo pár kilometrů od vesnice. Místní komunální politik Alexandr Šardin se projížděl na motorce, když viděl splašené stádo krav prchající po pastvině. Když ho krávy spatřily, rozběhly se k němu. Bylo deset hodin večer a krávy měly tou dobou spát. Místo toho se hnaly krajem. Když odběhly pryč, Šardin spatřil ve tmě tvora se zářícíma očima. Napřed myslel, že je to tele, ale když přišel blíž, doslova mu ztuhla krev v žilách. Bylo to 2,5 metrů vysoké monstrum pokryté stříbrnou srstí.

V té samé oblasti byly později nalezeny velké stopy. Nenacházely se na místě incidentu, ale o kus dál u řeky Čijoka. Našel je rybář Alexej Kovalenko. Vypadaly jako stopy medvěda, ale měly jiné drápy a tvar také neodpovídal. Mohla to být stopa onoho tvora, kterého potkal Šardin? Těžko říct, vyloučeno není nic. V Rusku jsou případy setkání s podobnými tvory hlášeny poměrně často. Zatím se však nikomu nepodařilo yettiho ulovit nebo přinést nezvratný důkaz jeho existence.

Další články

Zavří­t reklamu