válkaČeskoslovenskoobjevy

V Rusku otevřeli nákupní centrum s církví, zřejmě první na světě

V Rusku otevřeli nákupní centrum s církví, zřejmě první na světě
Zdroj: odditycentral.com

V ruském Krasnojarsku je obří nákupní centrum, jehož součástí je i kostel. Návštěvníci se tak mohou modlit poté, co si nakoupí. Jde o vůbec první kostel v nákupním centru v Rusku a zřejmě i na světě.

Tomáš Chalupa 22. prosince 2016

Vše začalo, když letos na jaře management nákupního centra navštívil hlavního kněze Georgie Kozgova, zda by nemohl zajistit duchovní potravu pro návštěvníky centra a jeho pracovníky. Nabídli mu dokonce vlastní místnost, kde by mohl provádět obřady a bohoslužby. Ovšem Kozgov shledal, že místnost je příliš malá, a požadoval větší prostory, kde by mohl vykonávat mše. Vedení mu vyšlo vstříc a dalo mu k dispozici velký prostor ve čtvrtém patře. Místnost má všechny náležitosti jako kostel včetně oltáře, ručně malovaných ikon a dřevěných lavic. Zajímavé je, že v okolí žádný kostel není, takže věřící mají jedinou možnost zajít právě do nákupního centra.

Kozgov přiznává, že otevření kostela v nákupním centru bylo vnímáno dlouho negativně. „Mnoho lidí potřebuje náboženské vedení. Každý je vítán v mém kostele,“ tvrdí otec Kozgov s tím, že na umístění kostela do obchodního centra neshledává nic špatného.

Další články

Zavří­t reklamu