válkaČeskoslovenskoobjevy

V Rusku objevili ostatky záhadného tvora, vědci kroutí hlavou

Ostatky neznámého tvora byly objeveny místními obyvateli u ruského města Sosnovyj Bor poblíž Petrohradu. Podivná příšerka se nepodobá žádnému známému tvoru. I vědci si marně lámou hlavu nad tím, co by to mohlo být.

Tomáš Chalupa 5. září 2015

Mrtvého tvora našla u řeky místní žena jménem Tamara se svým přítelem. Ten předpokládal, že jde o nějaké zmutované embryo, nejspíše ptáka. Tvoreček je totiž velmi malý. Nález prezentovala ruská televize a byl zkoumán také biologem Jegorem Zaderevem. „Prozkoumal jsem ho a zatím nemohu určit, o jakého tvora jde. Není to ryba ani drůbež. Nemá křídla ani krk, zato velmi velkou hlavu,“ popisuje Zaderev. Ani odborníci z Krasnojarského institutu pro biofyziku netuší, o jakého tvora jedná.

Vědci by ale měli rychle přijít s nějakým vysvětlením, protože mezi místními obyvateli už se začíná šířit názor, že jde o mutanta, který vznikl díky činnosti nedaleké jaderné elektrárny. Ta je nechvalně známá mnoha haváriemi, které zneklidnily už i Finy. Poslední větší havárie se stala v roce 2009 a je možné, že došlo ke zmutování okolní fauny. Ostatky tvora byly odeslány na další expertizu do Moskvy. Tam snad odhalí, co je malý mutant vlastně zač.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu