válkaČeskoslovenskoobjevy

V Rusku našli fragment neznámé technologie. Jde o 250 milionů starý mikročip!

V Rusku našli fragment neznámé technologie. Jde o 250 milionů starý mikročip!
Zdroj: www.teleport2001.ru
+ 2 fotky+ 3 fotky

Čas od času vás informujeme o nálezech, které jsou svou povahou kontroverzní. Vymykají se svému okolí i známé historické chronologii. Ortodoxní věda neví, kam je zařadit, a tak je raději strčí do šuplíku, aby se na ně rychle zapomnělo. Do kategorie takzvaných „out-of-place" artefaktů patří i 250 milionů starý mikročip.

tyrion 11. ledna 2015

Kámen s mikročipem našel čistě náhodou ruský rybář Viktor Morozov z města Labinsk v Krasnodarském kraji. Předal jej k prozkoumání vědcům, a protože se neobvyklá zkamenělina nápadně podobala modernímu elektronickému čipu, vzali si ji na paškál vědci z Výzkumného institutu nanotechnologie a nových materiálů na Jihoruské státní technické univerzitě v Rostovu na Donu. Výsledek jejich analýzy přinesl šokující zjištění: kámen obsahuje fragment mikroprocesorové technologie, který je starý přinejmenším 250 milionů let (podle některých odhadů až 450 milionů). O jakou technologii se však jedná, ovšem nebyli vědci schopni určit. V každém případě ho nevytvořil náš lidský druh. Podle některých geologů jde zřejmě o dílo vysoce rozvinuté civilizace, která mohla na naší planetě žít dávno před námi.

Nutno ovšem dodat, že někteří experti nabízejí zcela odlišné vysvětlení tohoto pozoruhodného nálezu. Podle nich nejde o čip, ale o část stonku rostliny. Unikátní tvar zkameněliny připomínající čip počítače vznikl díky řezu kamene, jenž odhalil unikátní starobylý vaskulární systém rostliny.

Ačkoli tímto způsobem lze vysvětlit i mnohé jiné nálezy podobného druhu, poměrně značné množství dosud nalezených starobylých artefaktů přesto naznačuje, že nám neznámí dávní předkové byli mnohem vyspělejší, než jsme jim ochotni zatím přiznat.

Další články

Zavří­t reklamu