válkaČeskoslovenskoobjevy

V Rusku mají skutečného Iron Mana! Muž si kvůli vymahačům dluhů vyrobil titanové brnění

V Rusku mají skutečného Iron Mana! Muž si kvůli vymahačům dluhů vyrobil titanové brnění
Zdroj: odditycentral.com

Když ruská policie dorazila do bytu Antona Malceva, čekalo ji velké překvapení. Bývalý voják měl doma celý arzenál zbraní, výbušná zařízení a dokonce titanové brnění. Bránil se tak proti vymahačům dluhů.

Simona Knotkova 27. ledna 2018

Bývalý voják z Kosova a člen ruských zvláštních jednotek si půjčil peníze od Rosbanky. Dluh ale nebyl schopen splácen, a tak si na něj posvítili vymahači. Když nepomáhalo domlouvání, začali ho údajně pronásledovat, zalepili mu klíčovou dírku lepidlem a také se mu dostali do schránky.

„Jednoho dne mi už došla trpělivost,“ vypráví Anton Malcev. „Vymahači přešli od slov k činům a nabourali se mi do schránky. Manželku jsem schoval do pronajatého bytu v Moskvě a sám jsem se začal vyzbrojovat, jenom pro případ. Nechtěl jsem zemřít.“

„Jenom pro případ“ si byt naskladnil AK-47, poloautomatickými zbraněmi, několika pistolemi, granáty a osmi kil výbušnin. Dveře si pro případy vloupání vyztužil a do bytu umístil pasti s pepřovým sprejem a nástražnými dráty na spuštění náloží. Navíc si z titanových plátů, hliníku a neprůstřelné vesty a helmy vyrobil brnění. V té době ho už opustila žena, která každodenní stres nemohla nadále snášet.

Když jeho dluh činil více jak dva miliony korun, banka se rozhodla prodat jeho byt. Protože se ale exekutoři nebyli schopní na místo dostat, na pomoc si zavolali policii a bombové experty. Ti po rozmlácení dveří kladivem nestačili zírat. Maltsev byl ihned zatčen a čelil obvinění z nelegálního obchodování se zbraněmi.

Brnění, které mu u médií a veřejnosti vysloužilo přezdívku Iron Man, u soudu zdůvodnil slovy: „Zbraně a neprůstřelné vesty mohli mít i oni. Uvážil jsem, že nejlevnější způsob, jak se ochránit, bude pořízení ochranného exoskeletonu společně s tlumiči na zbraních. S brněním jsem měl nad nimi výhodu.“

Muž měl nakonec „štěstí“ a namísto pobytu ve věznici jenom nějakou chvíli pobude na psychiatrii. Podle znaleckého posudku totiž trpí paranoidní poruchou osobnosti, k níž mu dopomohli právě aktivní vymahači.

A jaký osud čeká brnění? V nové marvelovce ho bohužel neuvidíme; poté, co posloužilo jako důkaz, bude zničeno.

Další články

Zavří­t reklamu