Rotterdamská tržnice vypadá jak tunel do jiné dimenze | zdroj: boredpanda.com


V Rotterdamu otevřeli obří skleněnou tržnici, ve které se dá bydlet

Rotterdam pojal svou tržnici opravdu netradičně. Nechal postavit obří prosklený tunel, který zastřešuje celé tržiště a obsahuje apartmány, z nichž je možné pozorovat ruch dole. Navíc výzdoba tunelu je něco, co upoutá zraky každého.

user-avatar

Tomáš Chalupa

9. 10. 2014 | 23:45

Rej barev zdobí interiér tržnice

Cornucopia, jak se nevšední tržnice jmenuje, vznikla v ateliéru MVRDV a stala se dominantou celého přístavu. Stojí v samotném centru města poblíž kostela sv. Vavřince.

Na stěnách je vyobrazeno to, co se dí koupit dole na stáncích

 

Její stavba zabrala téměř pět let. Mohutná klenba Cornucopie se tyčí do výše 38 metrů. Pod ní je na rozloze 100 000 metrů čtverečných sto stánků s čerstvým ovocem, zeleninou, rybami a dalším zbožím, které k tržnicím patří. Je zde také 8 restaurací a především 228 apartmánů, které si mohou zájemci pronajmout. Z každého apartmánu mohou hosté pozorovat rej uvnitř budovy, která je vlastně obřím tunelem. Vnější strana je osazena balkóny, které nabízí vyhlídku na celé město.

Nad vším nákupním ruchem se dá v klidu posedět a poobědvat

 

Pod zemí je 1200 parkovacích míst. Nevšední je také výzdoba stavby, v podobě motivů ovoce a zeleniny jakoby plujících nad hlavami nakupujících. Ti však nebudou zdaleka jedinými návštěvníky tržnice. Ta má být nejen centrem nákupů, ale především magnetem na turisty. Těch by podle předpokladů mohlo ročně proudit do Cornucopie na 7 milionů ročně. Celá stavba stála kolem 175 milionů Eur, ale rotterdamská radnice věří, že se investice velmi brzy vrátí.

Stavělo se pět let

Výsledek nadchnul všechny

Cornucopia je novou dominantou Rotterdamu

Vše čerstvé, tak to má na tržnici být 

Spektakulární stavba má přilákat 7 milionů návštěvníků ročně

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Tomáš Chalupa

9. 10. 2014 | 23:45

Zavří­t reklamu