válkaČeskoslovenskoobjevy

V roce 1993 vytvořili studenti časovou schránku. Letos byla otevřena

Před pětadvaceti lety vytvořili studenti Shenandoah University časovou schránku. V roce 2018 nadešel čas ji otevřít.

Simona Knotkova 9. prosince 2018

Časová schránka studentů soukromé vysoké školy z Virginie ležela od roku 1993 pod pamětní deskou. Jak pravil vyrytý nápis, své útroby měla další generaci studentů odhalit v roce 2018, tedy přesně čtvrt století od vytvoření. Moment otevření univerzita natočila na video. A co tedy časová kapsle obsahovala?

Několik kazet, záložky do knížek, noviny, fotografie studentů, kondomy s datem spotřeby do roku 1997, parkovací kartičku nebo figurku dinosaura upomínající na premiéru Jurského parku. Součástí byla překvapivě i deska The Beatles, která vyšla v 60. letech.

Nechyběl rovněž playlist populárních songů školní rádiové stanice. Jeho součástí byly hitovky „Twist And Shout“ od The Beatles, „Fast Car“ Tracy Chapman, „Thriller“ Michaela Jacksona, „Janie’s Got A Gun“ od Aerosmith a „Another One Bites The Dust“ skupiny Queen. Seznam s oblíbenými seriály roku 1993 zase upomínal na Pobřežní hlídku, Saved By The Bell a Báječná léta.

Předměty doplňovaly poznámky studentů, kteří se snažili předvídat, kde se o dvacet pět let později budou ve svém životě nacházet. Zatímco většina viděla svou budoucnost v založení vlastní rodiny, někteří například doufali, že budou slavní umělci. Jeden student také vyjádřil přání cestovat po světě a navštěvovat opery. Jak se moc se jejich tužby a vize vyplnily, není známo.

Otevírání časové kapsle si můžete prohlédnout v přiloženém videu.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu