válkaČeskoslovenskoobjevy

V roce 1933 srazil vlak tajemnou dívku v modrém. Teprve po 60 letech byla odhalena její identita

V roce 1933 srazil vlak tajemnou dívku v modrém. Teprve po 60 letech byla odhalena její identita
Zdroj: coolinterestingstuff.com
+ 2 fotky+ 3 fotky

Na hřbitově ve Willoughby v americkém státě Ohio byste ještě donedávna našli náhrobek beze jména. Patří tajemné dívce v modrém, která před několika desítkami let tragicky zemřela na kolejích.

Simona Knotkova 10. května 2019

Příběh mladé ženy začíná 23. prosince 1933, kdy byla svědky spatřena na autobusovém nádraží. U pokladny se nejprve vyptávala na cenu jízdenek do Eerie v Pensylvánii a Elmiry v New Yorku. Následně si zakoupila lístek do Willoughby. Podle prodávajícího byla celou dobu nervózní.

Po příjezdu do města se kolem osmé večer ubytovala v penzionu paní Juddové. Ráno brzy vstala a v odpočinkovém salónku si četla. Během snídaně se majitelky vyptávala, jak se dostane na hlavní autobusové nádraží a kde by našla kostel. Ven vyšla v jedenáct hodin dopoledne. Značně rozrušená se o hodinu později vrátila zpět. Krátce poté se i se zavazadlem v ruce znovu objevila u recepce a ze svého pobytu se odhlašovala.

Její další osud je nejistý. Několik lidí, kteří byli v tu dobu na hřbitově, viděli dívku v modré sukni, bílé blůze a květovaném šátku, jak míří směrem k lesu. Později toho dne bylo nalezeno její mrtvé tělo. Někteří svědkové vypovídali, že viděli, jak dívka odhazuje kufr a vrhá se vstříc vlaku. Silný náraz ji odhodil několik metrů od kolejí. Na jejím těle přitom nebyly žádné viditelné rány ani krev. Zaměstnanec pohřebního ústavu dospěl k závěru, že žena, asi třiadvacetiletá, utrpěla zlomeninu lebky, které na místě podlehla.

Podobný vlak ukončil krátký život ženy.

Podobný vlak ukončil krátký život ženy.

Policie u ní našla peněženku s devadesáti centy a jízdenkou do Corry v Pensylvánii, pár cetek a malovátek. Součástí jejího zavazadla byl ručník, několik ořezaných tužek a obálky. Žádný doklad, který by policii oznamoval, kým tajemná mrtvá byla. Místní jí i přesto uspořádali pohřeb a složili se na náhrobek, který pravil prosté: „Dívka v modrém. Zabita vlakem 24. prosince 1933. Neznámá, ale nikoliv zapomenutá.“

Další roky se množství lidí pokoušelo vypátrat identitu ženy, ale neúspěšně. Teprve v roce 1993 se článek o dívce v modrém dostal do rukou pensylvánskému realitnímu makléři Edu Sekerakovi. Příběh si spojil s rodinou Klimczaků, jejichž farmu ve Spring Creek prodával. Následný průzkum napříč úředními dokumenty odhalil, že se jedná o Josephine Klimczak narozenou v roce 1912. O šedesát let později se tak hrob ve Willoughby dočkal nástavby a byl doplněn o jméno své majitelky.

Proč ale dívka skončila pod koly vlaku? Byla to sebevražda, nebo jenom nešťastná náhoda? Co ji zavedlo do Willoughby? A proč se o její osud šedesát let nikdo nezajímal? To jsou otázky, na které dnes už nenalezneme odpověď…

Další články

Zavří­t reklamu