válkaČeskoslovenskoobjevy

V Praze vystoupí Sarah Brightman, nejskvělejší soprán všech dob

Po dlouhých 13 letech vystoupí Sarah Brightman, nejskvělejší soprán všech dob, v Praze. V prosinci bude, spolu s Gregorian, součástí Královského vánočního koncertu Royal Christmas Gala.

Tomáš Chalupa 19. května 2017

Sarah Brightman je anglická sopranistka, herečka a tanečnice. Debutovala s disko singly, dosáhla světového věhlasu jako muzikálová herečka a získává si první pozice hudebních žebříčků. Spolupracuje s dřívějším producentem Enigmy Frankem Petersonem.

Brightman byla také velkou inspirací hudebního skladatele Andrew Lloyd Webera pro napsání nejúspěšnějšího muzikálu všech dob – Fantom opery. Sarah zářila dlouhé roky v titulní roli Christine Daaé při uvádění muzikálu v Londýně i na Broadwayi. Také jako jediný umělec měla tu čest zpívat hlavní skladbu na dvou zahajovacích ceremoniálech olympijských her, v roce 1992 v Barceloně a roku 2008 v Pekingu.

Podle odborníků je Brightman nepochybně jedním z nejskvělejších hlasů všech dob a patří mezi nejvýznamnější světové umělce.

O jejích kvalitách se budou moci přesvědčit i diváci v Praze, konkrétně 16. prosince, kdy vystoupí v Tipsport Areně v doprovodu symfonického orchestru a chorálové skupiny Gregorian. Nebudou chybět ani speciální hosté.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu